GAZETENİZ 24
Güncel siyaset, ekonomi, spor, eğitim, sağlık, magazin, eğlence, sosyal haber portalınız.

Yıldızlar Kız Erkek Basketbol İl Müsabakaları Yapıldı

Haber: Eren VARLI

2019-2020 Eğitim Öğretim Yılı Okul Sporları kapsamında Yıldızlar Kız ve Erkek müsabakaları sonrasında final ödül töreni yapıldı.  Yapılan final ödül törenine İl Millî Eğitim Müdürü Aziz Gün, Şube Müdürleri Yalçın Türkyılmaz ve Hüseyin Erol katıldı.

Yıldız Kızlar basketbol müsabakalarında Munzur Ortaokulu birinci oldu. Yıldız erkekler basketbol müsabakalarında birinci Cumhuriyet Ortaokulu, ikinci Özel Fidem Ortaokulu, üçüncü Doğa Koleji, dördüncü Mehmetçik Ortaokulu oldular.

Yapılan madalya ve kupa törenlerinde birinci olan okullarımıza İl Millî Eğitim Müdürü Aziz Gün tarafından madalya ve kupaları takdim edilerek, grup müsabakalarında ilimizi temsil edecekleri için başarı dileklerinde bulundu. Sporun öğrencilerin akademik başarısını engellemediği bilakis olumlu yönde etkilediğini belirterek ilimizin okul sporları katılım oranlarında iki yıl üst üste Türkiye birincisi olduğunu, bu başarıda emeği geçen başta Beden Eğitimi Öğretmenlerine, Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürlüğü yöneticilerine ve yarışmalara katılan tüm öğrencilere teşekkür etti.

Yorum bırakın