GAZETENİZ 24
Güncel siyaset, ekonomi, spor, eğitim, sağlık, magazin, eğlence, sosyal haber portalınız.

Yıl Sonu Branş Zümre Öğretmen Toplantıları Yapıldı

Haber: Eren Varlı

Ortaöğretime ait branş zümre öğretmen toplantıları 24-25 Haziran 2021 tarihlerinde Şube Müdürü Yücel Kaplanoğlu koordinesinde, Temel Eğitime ait toplantılar ise 28-29 Haziran 2021 tarihlerinde Şube Müdürü Abdullah Şahin koordinesinde çevrimiçi olarak gerçekleştirildi.

Toplantılarla ilgili bilgi veren Şube Müdürü Abdullah Şahin, “Yapılan bu toplantılar daha önceden belirlenmiş olan il zümre başkanı öğretmenin yönetiminde geçmiştir. Yapılan toplantılar da ilin bir yıllık eğitim değerlendirmesi ve pandemi süreci değerlendirildi. Pandemi süreci yeni ve farklı eğitim teknikleri geliştirmemizi sağlanmıştır. Bu süreçte uzaktan eğitim tabiri ve yöntemi hayatımıza girmiştir. Bu yöntemi en iyi şekilde atlatmamız ve kullanmamızın önemi vurgulanmıştır. Bu konuda yüz yüze eğitimin önemi de değerlendirilmiştir.

Ayrıca 2021 yılında yapılan LGS sınavı her branş tarafından ayrı ayrı değerlendirilerek ilimizin durumu tespit edilerek daha neler yapılabileceği konusu da görüşülerek kararlar alınmıştır. Akademik başarı konusunda bütün branşların katkısı konuşuldu” dedi.

Yorum bırakın