GAZETENİZ 24
Güncel siyaset, ekonomi, spor, eğitim, sağlık, magazin, eğlence, sosyal haber portalınız.

Yarıyıl Tatili Ergan’da Güzel

Haber: Eren Varlı

Her yıl yurt içi ile yurt dışından binlerce kayak severi ağırlayan kayak merkezi, doğasıyla da ziyaretçilerine eşsiz güzellikte kayak imkânı sunuyor. Kent merkezine 12 kilometre uzaklıkta ve havalimanına 13 dakika mesafede bulunan kayak merkezi, ulaşım kolaylığıyla dikkati çekiyor.
Dünya’nın ve Türkiye’nin kesintisiz en uzun kayak pisti öncülerinden olan Erzincan Ergan Dağı Kış Sporları Turizm Merkezi bu sezon pistlerde yeni yapılan düzenlemeyle Siyah: Tehlikeli, Kırmızı: Zor ve Mavi: Orta seviye pistlerle artık daha çok kayakçıdan talep görüyor. 2020 yılı kış sezonunda adından bahsettirmeye başlayan Erzincan Ergan Dağı Kış Sporları Turizm Merkezi sporcularında başta gelen tercihleri arasında yer alıyor. Rafting, Yamaç Paraşütü ve Kayak imkânı olan tesis Havaalanına 10 km uzaklıkta bulunuyor.
Ergan Kayak Merkezi’nde kayarak tatilin keyfini çıkaran Melih Karaduman; “Kışı özelliklede kaymayı çok seviyorum. Okullar tatil olunca ailemle birlikte buraya geldik. Şimdilik çok iyi kayamıyorum. Ama daha da geliştireceğim. Tüm arkadaşların denemesini tavsiye ederim. Ergan Kayak Merkezi gerçekten çok güzel” dedi.
Yine tatilini Ergan’da değerlendirmeyi tercih eden öğrenci Taha Güner ise; “Çok güzel bir yermiş. Tesisler oldukça iyi. Kayak merkezi etkinlikler bakımından harika bir yer. Eğlenceli bir sömestir tatili geçiyorum. Öğrencilere yönelik daha çok indirim olsa iyi olur” ifadelerini kullandı.
Erzincan Ergan Dağı Kış Sporları Turizm Merkezi 2020 yılı kayak sezonunda vatandaşlara kendisine yakın kayak merkezleri arasında Türkiye’de en uygun fiyata hizmet veriyor. Munzur Sıra Dağlarının eteklerinde bulunan Ergan Kayak Merkezi’nde 2019-2020 sezonu kayak ücretleri şöyle: 1 günlük sınırsız kayak ücreti 50 TL, öğrenci ücreti ise 40 TL.
Tek Çıkış: 15 TL, öğrenci 10 TL 5 Çıkış: 50 TL, öğrenci 40 TL 10 Çıkış: 90 TL, öğrenci 70 TL 20 Çıkış: 160 TL, öğrenci 130 TL 50 Çıkış: 375 TL, öğrenci 300 TL Gece Kayağı: 40 TL T-Bar Tek Çıkış: 5 TL Kızak: 10 TL.

Yorum bırakın