GAZETENİZ 24
Güncel siyaset, ekonomi, spor, eğitim, sağlık, magazin, eğlence, sosyal haber portalınız.

Yaban Hayvanları İçin Yemleme Yapıldı

Erzincan’da kar yağışı ve dondurucu soğuklar nedeniyle doğal yaşamda yiyecek bulmakta güçlük çeken yaban hayvanları için Erzincan Doğa Koruma ve Milli Parklar Müdürlüğü ve Orman İşletme Müdürlüğü öncülüğünde yemleme çalışması yapıldı.

Erzincan Valisi Ali Arslantaş, Erzincan Milletvekili Süleyman Karaman, Erzincan Belediye Başkanı Bekir Aksun, kar yağışı ve soğuk hava nedeniyle yiyecek bulmakta zorlanan yaban hayvanları için doğaya yem bıraktılar. Erzincan Doğa Koruma ve Milli Parklar Müdürlüğü ve Orman İşletme Müdürlüğü öncülüğünde bazı avcı derneklerinin de katılımı ile yaban hayatının desteklenmesi amacıyla, kente 15 kilometre uzaklıktaki Atatürk Kent Ormanında yaban hayvanlarının yaşam alanlarına buğday, ekmek ve tavuk eti bırakıldı.

Yemleme çalışması sırasında konuşan Erzincan Valisi Ali Arslantaş, “Bizim medeniyetimiz sadece insana değil, insanın doğayı, dünyayı paylaştığı hayvanlara da merhamet eden bir medeniyetin mensuplarıyız. Her yıl olduğu gibi bu yılda Erzincan Doğa Koruma ve Milli Parklar Müdürlüğümüz ve Erzincan’daki avcı derneklerinin işbirliğiyle ağır kış şartlarından dolayı yiyeceğe ulaşamayan, aç kalacağını düşündüğümüz yaban hayvanlarına yem bırakmak için Kert Ormanında bir araya geldik. Bu yıl içerisinde doğaya 12 ton yem bırakacağız. Bu hizmette emeği geçen ve duyarlılık gösteren herkesi tebrik ediyorum” dedi.

Erzincan Milletvekili Süleyman Karaman ise geçmişte yaban hayvanları için bile vakıf kurulduğunu anımsatarak, programa destek verenlere teşekkür etti. Son olarak konuşan Erzincan Belediye Başkanı Bekir Aksun, medeniyetin her döneminde ağır kış şartlarında aç kalan hayvanlar için doğaya yem bırakıldığını kaydetti.

Doğayı sevdiklerini ve korumak için çaba gösterdiklerini vurgulayan avcılar ise; doğayı korumak en başta avcıların görevi olduğuna vurgu yaparak, bütün vatandaşların bu anlamda duyarlı olmaları gerektiğine vurgu yaptılar.

Yorum bırakın