GAZETENİZ 24
Güncel siyaset, ekonomi, spor, eğitim, sağlık, magazin, eğlence, sosyal haber portalınız.

Vatandaşlarımızın Acısı Hâlen Yüreğimizdedir

Haber: Eren Varlı

AK Parti Erzincan İl Başkanı Mehmet Cavit Şireci ve AK Parti Erzincan Merkez İlçe Başkanı Av. Ferhat Bulut, 13 Mart 1992 Erzincan Depreminin 28. yıl dönümü dolayısıyla yazılı bir açıklama yaptı.

Şireci ve Av. Bulut mesajında; “1992 Erzincan Depreminin üzerinden 28 yıl geçmiştir. Erzincan’a büyük kayıplar verdiren 13 Mart 1992 Depreminin 28. yıl dönümünde bütün acılarımız tazelenirken Ebediyete intikal eden şehitlerimize bir kez daha Allahtan rahmet diliyoruz.
Bu yıl dönümleri bilinçlenme, depreme karşı daha dayanıklı yapılar yapma, bir deprem felaketi halinde de, toplum bilinci ve dayanışması içinde hareket edilmesi bakımından hayati önem arz etmektedir. Ani gelişen doğal afet olarak değerlendirilen depremler, yaşandıkları bölgelerde çok büyük can ve mal kaybına sebep olmaktadır. 13 Mart Erzincan depremi ve ülkemizde yaşanan diğer büyük depremler toplumumuzda deprem olgusunun çok boyutlu olarak değerlendirilmesini sağlamış ve deprem bilincinin geliştirilmesine yönelik çok önemli adımlar atılmıştır. Kaybettiğimiz vatandaşlarımızın acısı hala yüreğimizdedir.  Toplum olarak depremlerle iç içe yaşamış, birçoğumuz yakın akrabalarını kaybetmiştir. Alınacak basit önlemler ihmal edilmekte, bu da insanımızın hayatına mal olmaktadır. Sonuç olarak 13 Mart 1992 depremi, milletimizin yaşadığı en büyük acılardan biri olmuştur.
Bu duygu ve düşüncelerle ülkemizde depremlerde yaşamını yitiren şehitlerimize Yüce Allah’tan rahmet, yakınlarının acısını yüreğinde taşıyan tüm hemşerilerimize sabır diliyor ve böyle felaketlerin bir daha yaşanmamasını temenni ediyoruz” ifadelerini kullandılar.

Yorum bırakın