GAZETENİZ 24
Güncel siyaset, ekonomi, spor, eğitim, sağlık, magazin, eğlence, sosyal haber portalınız.
29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI

Vali Makas’tan Koronavirüs Denetimi

Erzincan’da Covid-19 ile mücadele kapsamında İçişleri Bakanlığı genelgesi uyarınca kapsamında “Sağlık İçin Hepimiz İçin” mottosuyla başlatılan denetimler sürüyor.

Erzincan Valisi Mehmet Makas’ta “Sağlık İçin Hepimiz İçin” mottosuyla Covid-19 ile mücadele kapsamında kontrollü sosyal hayat döneminde uyulması gereken kuralların ve alınan tedbirlerin kapsamlı şekilde kontrollerinin yapıldığı denetimlere katıldı.

Ordu Caddesi üzerindeki lokanta, ticari taksi ve esnafları gezen Vali Mehmet Makas ve beraberindeki Vali Yardımcısı İhsan Ayrancı, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Halil Altıntaş ve denetim ekipleri, vatandaşların kalabalık halinde bir araya gelebildikleri cadde ve sokaklarda; temizlik, maske ve fiziki mesafe kurallarına uyulup uyulmadığını denetlediler.

Vali Mehmet Makas, yapılan denetimlerde yaptığı açıklamada; koranavirüs salgınıyla mücadele amacıyla alınan tedbirler ile belirlenen kurallar noktasında, işletme sahiplerinin, hizmet sağlayıcıların ve vatandaşlarımızın bilinçlendirilmelerini ve tedbir/kurallara en üst seviyede uymalarını sağlamak amacıyla denetimlerin kesintisiz ve süreklilik teşkil edecek şekilde gerçekleştirileceğini kaydetti.

 

Yorum bırakın