GAZETENİZ 24
Güncel siyaset, ekonomi, spor, eğitim, sağlık, magazin, eğlence, sosyal haber portalınız.
29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI

Vali Makas, Vatandaşlara Uyarıda Bulundu

Erzincan Valisi Mehmet Makas, Buğday Meydanı pazar yerinde 65 yaş ve üzeri olan vatandaşlara yönelik getirilen kısıtlamaya ilişkin bilgilendirmede bulundu. Pazarcı esnafını, pazar yerine gelen vatandaşları Maske, Mesafe ve Temizlik konularında uyardı.

Koronavirüs ile mücadelede İl Umumi Hıfzıssıhha Meclisi’nce alınan önlemler kapsamında 65 yaş ve üzeri ile kronik rahatsızlığı bulunan vatandaşların saat 11.00’dan, saat 18.00’a kadar sokağa çıkmalarının serbest olması, bu saatlerin dışında ise sokağa çıkmalarının kısıtlandırılması münasebetiyle Vali Mehmet Makas, alınan tedbirlere ve belirlenen kurallara riayet edilmesi açısından Buğday Meydanı pazar yerinde bir gezintide bulunarak, 65 yaş ve üzeri ile kronik rahatsızlığı bulunan vatandaşlara yönelik bilgilendirmede bulundu.

Koronavirüs salgınıyla mücadelenin etkin olarak sürdürülebilmesi için vatandaşlara maske, mesafe ve temizlik kurallarına uymaları noktasında sık sık uyaran Vali Mehmet Makas, belirlenen sınırlamalara uymayan vatandaşlara yönelik ise idari para cezası verileceğini bildirdi. Koronavirüs tedbirleri kapsamında Vali Mehmet Makas, Pazartesi günleri Buğday Meydanında kurulan Pazar yerinde incelemelerde bulundu. Pazartesi pazarında görevli denetim ekiplerince alınan tedbirlerin uygulanması, esnaf ve vatandaşların uygulanan kurallara riayet etmeleri konusunda hassasiyet gösterilmesi gerektiğini vurgulayan Vali Mehmet Makas, pazarcı esnafını, pazar yerine gelen vatandaşları Maske, Mesafe ve Temizlik kurallarına uymaları noktasında sık sık uyardı.

Denetimlerin, insanların toplu olarak bulunduğu tüm yaşam alanlarında yoğun şekilde gerçekleştirildiğini belirten Vali Mehmet Makas, vatandaşlarımızın; toplumun sağlığı için İl Umumi Hıfzıssıhha Meclisi’nce alınan kararlara uymalarını istedi.

Yorum bırakın