GAZETENİZ 24
Güncel siyaset, ekonomi, spor, eğitim, sağlık, magazin, eğlence, sosyal haber portalınız.

Vali Makas, “Gaziler Günü’nü Kutluyorum”

Erzincan Valisi Mehmet Makas, 19 Eylül Gaziler Günü münasebetiyle bir mesaj yayımladı. Vali Mehmet Makas mesajında;  “Bu ülkenin bütünlüğü için canını, bedenini, ruhunu ortaya koyan kahraman Gazilerimiz,19 Eylül, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün şahsında Türk ordusunun kahramanlığının taçlandığı gündür. Bugün bu topraklarda al yıldızlı bayrağımız dalgalanıyorsa çocuklarımız yarınlara umutla bakabiliyorsa bunu şehitlerimize ve gazilerimize borçluyuz.

Bizler, tarih boyunca bu mümbit toprakların selameti için büyük fedakârlıklarda bulunduk. Kahraman ve gazi ordumuz milletimizle el ele vererek büyük zaferler kazandı. Düşmanların, hainlerin ülkemizi işgal etmeye, bölmeye yeltendikleri anda milletçe demir yumruk olduk. Dirayetli olduk, metanetli durduk ve en önemlisi dağılıp gitmedik. Hainlere karşı hayırlı evlatlar yetiştirdik.

Vatan topraklarının dört bir yanından gelerek işgal kuvvetlerine geçit vermeyen kahraman ecdadımız, bizim bugün sahip olduğumuz birlik ve beraberliğin ne kadar sağlam temellere dayandığını tüm dünyaya en gür sesle ilan etmiştir. Dirayetli olmak, metanetli durmak, hayâsız akınlara karşı yekvücut olmak, bizi diğer milletlerden ayıran vasıflardır. Hamdolsun, tarihin hiçbir döneminde esaret altında yaşamamış bir milletin mensuplarıyız. Vatan uğruna şehitlerimiz, gazilerimiz oldu. Büyük bedeller ödedik ama vatan topraklarına halel getirmedik.

Arif Nihat Asya der ki şehit olmayı göze alamayan gazi olamaz. Evet, gazilerimiz canı pahasına vatanını koruyan kahramanlarımızdır. Gazilerimiz ve ailelerini milletimizin gönlünde her zaman müstesna bir yerdedir. Sakarya Zaferi’nden sonra TBMM’nin Mustafa Kemal Atatürk’e gazi ve mareşal unvanını vermesi milletimiz tarafından gazilerimize gösterilen takdirin ve sevginin nişanesidir. Devletimiz her zaman gazilerimizin ve değerli ailelerinin yanında olmaya devam edecektir. Gazilerimiz iyi şartlarda huzur ve sağlık içinde yaşamlarını sürdürmeleri için devletimiz, elinden geleni yapmaktadır.

Türk milleti sizlere vefa borcunu unutmayacaktır. Vatan savunmasında gösterdiğiniz kahramanlık, asırlar geçse de milletimizin kalbinden, zihninden silinmeyecektir. Gaza şuuruyla ülkemizin huzuruna kastedenlere karşı tek yürek olan gazilerimizin kahramanlıklarını nesilden nesile aktaracağız. Siz kahraman gazilerimiz, vatanımızın bekası için yaptığınız fedakârlıklar ve hizmetler için ne kadar övünseniz azdır. Rabbim sizlerden razı olsun.

Bu duygu ve düşünceler içinde,  vatan savunmasında şehitlik mertebesine yükselen tüm vatan evlatlarını rahmetle minnetle yâd ediyor, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e gazi unvanı ve mareşal rütbesi verilişinin yıl dönümünü ve Gaziler Günü’nü kutluyorum” dedi.

Yorum bırakın