GAZETENİZ 24
Güncel siyaset, ekonomi, spor, eğitim, sağlık, magazin, eğlence, sosyal haber portalınız.

“Tüm Kahramanlarımızı Rahmetle, Minnetle Anıyorum”

Erzincan Valisi Mehmet Makas, 13 Şubat Erzincan’ın Düşman İşgalinden Kurtuluşu, Üç Aylar ve Regaib Kandili münasebetiyle bir kutlama mesajı yayımladı. Vali Mehmet Makas mesajında;  “Erzincan, 1916 – 1918 yılları arasında Rus işgali altında kalmış, bu süre içerisinde özellikle Ermeni çeteleri tarafından halkımıza pek çok zulüm yapılmıştır. Kazım Karabekir Paşa ile Halit Paşa’nın liderliğindeki ordumuz, Rus birliklerinin ve Ermeni çetelerinin ilimizden atılmasını sağlayarak, 13 Şubat 1918 tarihini bizim için sonsuza kadar bağımsız yaşayacağımız bir bayram kılmıştır.

Her 13 Şubat’ta olduğu gibi bugün de şehrimizin düşman işgalinden kurtuluşunun yıl dönümünü büyük gururla kutluyoruz. Bizlere bu onur gününü yaşatan şanlı ecdadımızı rahmetle, saygıyla ve minnetle yâd ediyoruz. Gururunu yaşadığımız bu mücadelenin zaferini kutlarken ülkemizin ve şehrimizin aynı ruhu aynı heyecanı taşıdığını hissetmek bizler için büyük bir erdemdir. En büyük gücümüz olan birliğimizin, beraberliğimizin ve kardeşliğimizin bozulmadan, kurtuluş mücadelesindeki heyecanla sürmesi sayesinde 15 Temmuz hain darbe girişiminde istiklal ve istikbalimize kasteden hainlere karşı da milletimiz tıpkı bir asır önce olduğu gibi kadınıyla erkeğiyle yaşlısıyla genciyle topyekün ayağa kalkmış devletine, demokrasisine ve hürriyetine bir kez daha canı pahasına sahip çıkmıştır.

Kurtuluş günlerimiz; tarihe ışık tutması ve yarınlarımıza yön vermesi açısından son derece önemlidir. Aziz Milletimizin ilelebet hür ve bağımsız olarak üzerinde yaşaması için şanlı ecdadımızın çok büyük bedeller ödeyerek bizlere bıraktığı cennet vatanımızın değerini bilip korumak, gelecek nesillerimize her alanda daha gelişmiş, daha müreffeh ve daha güçlü bir Türkiye bırakmak için var gücümüzle çalışmak ve ecdadımızdan devraldığımız bağımsızlık ruhunu aynı inanç ve şuurla geleceğe taşımak hepimizin en önemli görevidir.

Bu duygu ve düşüncelerle,  şehrimizin düşman işgalinden kurtuluşunun 103.  yıl dönümünü en içten dileklerimle kutluyor, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, Kazım Karabekir Paşa, Halit Paşa ve Şehrimizin ve Ülkemizin kurtuluş mücadelesi ve vatanımızın bölünmez bütünlüğü uğruna canları pahasına mücadele eden tüm kahramanlarımızı rahmetle, minnetle anıyorum” dedi.

Ülkemiz ve Milletimiz İçin Bol Bol Dua Etmeliyiz

Erzincan Valisi Mehmet Makas, Üç Aylar ve Regaib Kandili münasebetiyle mesajında; “13 Şubat Cumartesi günü, inancımız gereği maneviyatı yüksek olan; yardımlaşma ve dayanışma duygularının en yüksek seviyeye ulaştığı, rahmet, mağfiret ve bereket ayları olan Recep, Şaban ve Ramazan’ı kapsayan “Üç Aylara” giriyoruz. Allah (c.c.)’ın bizlere ikram ettiği faziletli ve feyizli sonu bayram ile müjdelenen bu kutlu mevsimde, ilahi rahmetin taştığı, lütuf ve ihsanla dolu Regaib, Mirac, Berat ve Kadir geceleri bulunmaktadır.

Bu mübarek gecelerden ilki olan Regaib Kandili’ni 18 Şubat Perşembe gününü 19 Şubat Cuma gününe bağlayan gece idrak edeceğiz. Regaib Kandili, Yüce Allah’ın kullarına bol bol bağışta bulunduğu bir gecedir. Bu gecenin rahmet ve bereketinden bol bol istifade edebilmek için hayatımızı bir kez daha hesaba çekmeli, işlerimizde yüce Allah’ın rızasına uygun davranıp davranamadığımızın muhasebesini yapmalıyız. Yüce Yaradanın rızasını kazanmak, O’nun rahmetine ve mağfiretine nail olabilmek için, O’na ellerimizi açacağımız ve yöneleceğimiz bu mübarek ayları ve içerisinde bulunan kandil gecelerini tövbe, ibadet, hayır ve hasenatla ihya etmenin ve bu kutlu zaman dilimini en güzel şekilde değerlendirmenin gayreti içinde olmalıyız. Bu kutlu zaman diliminde kendimiz için, ailemiz için, ülkemiz ve milletimiz için bol bol dua etmeliyiz. Bu duygu ve düşüncelerle, Aziz Milletimiz başta olmak üzere tüm İslam âleminin Üç Aylarını ve Regaib Kandili’ni tebrik ediyor, bu kutlu mevsimin ve mübarek gecenin ülkemiz ve tüm insanlık âleminin mutluluk ve huzuruna vesile olmasını temenni ediyorum” ifadelerini kullandı.

Yorum bırakın