GAZETENİZ 24
Güncel siyaset, ekonomi, spor, eğitim, sağlık, magazin, eğlence, sosyal haber portalınız.

“Telafide Ben de Varım” Komisyon Toplantısı

Haber: Eren Varlı

Toplantıya paydaşlarımız olan İl Aile ve Sosyal Hizmetler Müdürlüğü ve İl Gençlik ve Spor Müdürlüğünden de katılım sağlandı.

Yapılan toplantıda İl Millî Eğitim Müdürü  Aziz Gün, “Bakanlığımız 2023 Eğitim Vizyonu hedefleri doğrultusunda eğitimde fırsat eşitliğini sağlamak, okullar arasındaki başarı ve imkân farklılıklarını azaltmak, Covid-19 salgını süresince gerçekleştirilen seyreltilmiş, uzaktan eğitim faaliyetlerinin sona erdiği yaz tatili süresince çocuklarımızın fiziksel, sosyal, duygusal gelişimlerini bilimsel, kültürel ve sportif eğitim faaliyetleri ile desteklemek amacıyla “Telafide Ben de Varım” programı uygulanacaktır.” dedi.

Bu programda Erzincan’da yapılması planlanan eğitim ve etkinlikler hakkında bilgi verilip Milli Eğitim Bakanlığı sistemi tanıtıldıktan sonra daha fazla neler yapılacağı üzerinde tartışıldı. Öğrenci, öğretmen ve veliler için yapılabilecek eğitim ve etkinlikler belirlendi. Paydaşların yapacağı katkılar hakkında bilgi verildi.

İl Millî Eğitim Müdürü Aziz Gün, toplantıya katılan paydaşların ve koordinasyon kurulu üyelerine teşekkürlerini ileterek toplantıyı sonlandırdı.

Yorum bırakın