GAZETENİZ 24
Güncel siyaset, ekonomi, spor, eğitim, sağlık, magazin, eğlence, sosyal haber portalınız.

“Tasarım Beceri Atölyeleri” Eğitime Yeni Bir Vizyon

Haber: Eren VARLI

Milli Eğitim Bakanlığının “Mutlu Çocuklar Güçlü Türkiye” sloganıyla oluşturulan 2023 Eğitim Vizyonu Belgesi’nde yer alan “Tasarım Beceri Atölyeleri” eğitimde yeni bir dönem açmaya devam ediyor. Açılışa Erzincan Belediye Başkanı Bekir Aksun, Çağlayan Belediye Başkanı Haydar Şahin, İl Milli Eğitim Şube Müdürleri, kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri, öğretmen, öğrenci ve veliler katıldı. Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal marşının okunmasının ardından Çağlayan İlkokulunda yapılan Tasarım ve Beceri Atölyesinin açılışı gerçekleştirildi.

“Bilenle bilmeyen hiçbir olur mu” ayeti ve “İlim öğrenmek her müslüman üzerine farzdır” Hadisi şerifini misal vererek konuşmasını yapan Çağlayan İlkokulu Okul Müdürü İhsan Ünlü; “İlim kapısı HZ. Ali Efendimiz ”çocuklarınızı yaşayacakları çağa göre yetiştiriniz buyurarak eğitimin güncelliğine ve yenilenmesine dikkat çekmişlerdir.

Bizlerde bu değerler ışığında ve Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Hayatta en hakiki mürşit ilimdir, Fendir vecizesi doğrultusunda çocuklarımızı ileri de yaşatacakları teknoloji yoğunluklu hayata hazırlamak adına Tasarım ve Beceri Atölyesi kurduk. Projemizin adını “Bugüne tasarım Yarına Yatırım” koyarak çocuklarımızın farklı görsel öğretim materyalleri ile hayal dünyalarının gelişimini ve el becerilerinin arttırılmasını hedefledik.

Bu nedenle Öğrencilerimizin yeni nesil materyaller ile buluşturulması, onların yaratıcılığa teşvik edilmeleri, kendi kendilerine öğrenme bilinci ve sorumluluğu kazanması ve elbette akademik başarının yanında sosyal başarıların da arttırılması bu projemiz ile hedeflendi diyerek Projemizin desteklenmesi ve hayata geçirilmesi noktasında maddi manevi katkılarını bizlerden esirgemeyen herkese teşekkür ederim” dedi.

Daha sonra konuşan Erzincan Belediye Başkanı Bekir Aksun; “Anadolu’nun her köşesin de bu tür etkinlikler yapılmakta. Geldiğimiz son dönmede artık çocuklarımızı hayata hazır hale getirmemiz için bu teknoloji tasarım sınıflarının kurulması gerektiğini çocuk mezuniyetini sağladıktan sonra eline diplomasını aldıktan sonara maalesef ki Türkiye de son zamanlar da yüzde onluk bir dilimle hayata hazır olmuş bir şekilde hayata geliyor. Çünkü diplomasını aldıktan sonra ne yapacağını bilmiyor. Şimdi bu yeni nesil az öncede kurulan ve gösterdiği sunuya baktığımızda yeni beceriler kazanarak hayata gelmekte. Öncelikle milli eğitim camiasını ve başata Milli Eğitim Müdürünü kutlamak istiyorum. Erzincan’ın her köşesinde bu tür etkinlik yapmaktalar kendilerine şükranlarımızı sunuyoruz. Bizlerde hangi köyümüzde olursa olsun elimizden geleni yapmaya hazırız” diye konuştu.

Konuşmaların ardından Projeye destek verenlere Plaket töreni sonrasında Tasarım ve Beceri Atölyesinin açılışı yapıldı. Başkan Aksun açılışta proje yapan öğretmen ve öğrencilerden proje ile ilgili bilgi aldı.

Yorum bırakın