GAZETENİZ 24
Güncel siyaset, ekonomi, spor, eğitim, sağlık, magazin, eğlence, sosyal haber portalınız.

Tarımsal Üretim Aralıksız Sürüyor

Erzincan’da Tarım ve Orman İl Müdürlüğüne bağlı ekipler tarlada, bahçede, ahırda çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Erzincan ve Türkiye için çalışmalarını aralıksız sürdüren ekiplerle ilgili Erzincan Tarım ve Orman İl Müdürü Murat Şahin, il ve ilçe müdürlüklerine bağlı ekiplerin özveri ile çalışmaya devam ettiklerini belirterek, tarımsal üretimin aralıksız sürdürüldüğünü kaydetti. İl Müdürü Şahin vatandaşlardan evde kalmalarını istedi.

Ayrıca  Buzağı Destekleme Başvurularıyla ilgili Erzincan Tarım ve Orman İl Müdürlüğünden yapılan açıklamada; “Bakanlığımızın talimatları doğrultusunda 2019 Yılında buzağı destekleme başvurusu yapamayanlar için yazılı talep olmaksızın başvurular yapılmış sayılacaktır. Bireysel Başvurularda; Covid-19 virüsüne etkilerini en aza indirmek amacıyla yetiştiricilerimizi mümkün olduğunca fiziksel temastan uzak tutmak amacıyla normalde 1 Nisan-15 Haziran tarihlerinde yapılacak olan başvurularda bireysel başvuru yapılmayacaktır.

Hayvancılık Örgütlerine Üye Olanların Başvurularında; Herhangi bir hayvancılık örgütüne üye olanlar ise, bağlı oldukları hayvancılık örgütleri tarafından dilekçeleri alınmadan başvuruları kabul edilip, tüm yetiştiricileri adına 15 Haziran tarihine kadar örgütleri tarafından İl / İlçe Müdürlüklerimize başvuru yapabileceklerdir” ifadeleri kullanıldı.

Yorum bırakın