GAZETENİZ 24
Güncel siyaset, ekonomi, spor, eğitim, sağlık, magazin, eğlence, sosyal haber portalınız.

“Soğuk Havalarda, Kimse Sokaklarda Kalmasın”

Erzincan’da, sokakta yaşayan vatandaşlar kış mevsimi sebebiyle otellerde misafir ediliyor. Erzincan Valiliği himayelerinde “Soğuk Havalarda, Kimse Sokaklarda Kalmasın” çalışması kapsamında il ve ilçelerde evi olmayan vatandaşlar, otellere yerleştiriliyor. Duyarlı vatandaşların sosyal medya ve diğer iletişim kanallarından yaptıkları ihbarlar da değerlendirilerek Erzincan Valiliğince evsiz vatandaşlara ulaşılıyor.

Yapılan çalışma kapsamında; psikolojik, ekonomik veya sosyal durumundan dolayı belirli bir ikamet yeri olmayan ve kış aylarında sokakta kalmakta veya terk edilmiş mekânlarda yaşadığı tespit edilen vatandaşlarımıza, barınma, beslenme, sağlık ve ayni yardımlarla sahip çıkılıyor.  Çalışmaya yönelik açıklamada bulunan Vali Mehmet Makas, hiçbir vatandaşımızın sokakta kalmaması için başlatılan bu çalışmaya tüm Erzincanlıların gerekli hassasiyeti göstermelerini istedi. Otellere yerleştirilen evsiz vatandaşların geçimlerini sağlayabilmeleri adına iş bulma konusunda destek olduklarını da vurgulayan Vali Makas, bu kapsamda meslek ve çalışabilecekleri alanları değerlendirilen vatandaşların sıkıntı ve dertlerinin de dinlenildiğini aktardı.

Kendilerine sıcak bir yuva imkânı verilen evsiz vatandaşların üç öğün yemekleri, giyecek ve ihtiyaçlarının yanı sıra her türlü sağlık tedbirlerinin de sağlanmakta olduğunu bildiren Vali Makas, kış boyunca devam edecek olan bu uygulama kapsamında, vatandaşların sokakta gördükleri evsizlerin durumlarını “153 – 155 – 156 ve 0(535) 975 98 38” no’lu irtibat hatlarına bildirilebileceklerini söyledi.

Yorum bırakın