GAZETENİZ 24
Güncel siyaset, ekonomi, spor, eğitim, sağlık, magazin, eğlence, sosyal haber portalınız.
29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI

“Şapka” Adlı Tiyatro Oyunu Sahnelenecek

Erzurum Devlet Tiyatrosu tarafından 2019–2020 tiyatro sezonu kapsamında; Tuncer Cücenoğlu’nun yazdığı, Yönetmenliğini ise Birkan Görgün’ün yaptığı “ŞAPKA” adlı Tiyatro oyunu 07 Mart 2020 Cumartesi günü saat 19.00’da Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi Prof.Dr. Erdoğan Büyükkasap Kongre ve Kültür Merkezi Salonunda sahnelenecek.

Erzincan İl Kültür ve Turizm Müdürü Arda Heb, tiyatro oyunuyla ilgili olarak; “Oyun; Kanada’dan askerliğini yapmak için kendi ülkesine gelen kahramanımızın askerde yaşadığı birbirinden ilginç olayları ele almıştır. Yemin töreni öncesinde koğuş arkadaşı postallarını kaybetmesi ile törene terlikle katılmak zorunda kalır.

Törende yaşanan tirajı-komik durumun sonucu ise izne çıkmama cezasıdır. Tören sonrası izne çıkan kahramanımız şapkasını taksi de unutur. Arkadaşının yemin töreninde aldığı cezayı da hatırlayarak büyük bir panik yaşar. Şapkayı bulma arayışı sarmala sararak, kahramanımızı hem komik hem de psikolojik çıkmaza sokar.  Tam Bilet 9 TL, Öğrenci Bileti 6 TL’dir. Biletler Erzincan İl Kültür ve Turizm Müdürlüğünden temin edilebilir” ifadelerine yer verdi.

Yorum bırakın