GAZETENİZ 24
Güncel siyaset, ekonomi, spor, eğitim, sağlık, magazin, eğlence, sosyal haber portalınız.

Rektör Levent’ten, Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesine Davet

Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi “Anadolu’da Bir Dünya Üniversitesi” sloganıyla yeni dönemde de öğrencilerini bekliyor. Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Akın Levent, Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi’nde 2020-2021 eğitim ve öğretim yılında derslerin yüzde 40’ının uzaktan, yüzde 60’ının ise hibrit (karma) öğretim ile yürütülmesi planlandığını söyledi.

Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesinin 11 Fakülte, 12 Meslek Yüksekokulu, 3 Enstitü, 4 Yüksekokulu bulunuyor.  Tüm dünyada hızlı bir değişimin olduğunu söyleyen Prof. Dr. Levent, “Her şey değiştiği gibi, gençliğin öğrenme biçimleri, algısı, bakış açısı, beklentileri de değişiyor. Bundan sonra, teknoloji imkân veriyor diye tamamen uzaktan eğitim olacak diyemeyiz, bu da mümkün değil çünkü tüm dersler ve yetiler buna uygun değil. Bazı bilgilerin ve yetilerin deneyimlenerek kazanılması da gerekiyor. Bu sebeple daha çok sanal ve örgün eğitimin bir bütünü olan Harmanlanmış Öğrenme Modelini yaygın hale getirmeyi hedefliyoruz. Bu modelle birlikte hem yüz yüze eğitimin hem de web tabanlı eğitimin pozitif yanlarından faydalanmak da mümkün olacak. Bu sebeple üniversite olarak dijital dönüşüme önem veren bir anlayışla çalışmalarımızı sürdürüyoruz.

2020-2021 Eğitim öğretim yılında Erzincan Binali Yıldırım Üniversitemizde 133 programa 535’i lisansüstü 2 Bin 625 ‘i Lisans ve 2 Bin 795’i ön lisans düzeyinde olmak üzere toplam 5 Bin 955 öğrenci alınmasını planladıklarını belirten Rektör Levent, “2020 YKS sonucuna göre yerleşen öğrencilerimizin elektronik kayıt işlemleri 29 Ağustos – 2 Eylül 2020 tarihleri arasında E-Devlet üzerinden lisansüstü programlara yerleşen öğrencilerimizin kesin kayıtları ise 12-15 Eylül 2020 tarihleri arasında çevrimiçi(ONLİNE) olarak gerçekleştirilecek.

Ders kayıt işlemlerinin öğrenci işleri otomasyon sistemi üzerinden 28 Eylül -4 Ekim 2020 tarihleri arasında çevrimiçi (ONLİNE) olarak gerçekleştirileceğini söyleyen EBYÜ Rektörü Prof. Dr. Akın Levent, Üniversitemizde alacağı eğitimle mutlu ve başarılı olacağına emin olduğumuz tüm öğrencilerimizi üniversitemizi tanımaya ve ailemize katılmaya davet ediyoruz” dedi.

Yorum bırakın