GAZETENİZ 24
Güncel siyaset, ekonomi, spor, eğitim, sağlık, magazin, eğlence, sosyal haber portalınız.

Rektör Levent “Yolun Başındayken” Programına Canlı Yayın Konuğu Oldu

Haber: Eren Varlı

Öğrencilerin üniversite tercihlerini doğru yapmalarına yardımcı olmayı amaçlayan “Yolun Başındayken” programına konuk olan Rektör Levent, Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi’nin avantajlarından bahsederek öğrencilere Üniversitemizin olanakları hakkında bilgi verdi.

Konuşmasına şehri tanıtmadan önce öğrencilere tercih yaparken öncelikle puanlarına göre değil de kendilerine uygun mesleklere, bölümlere ve kendi yaşam tarzlarına göre değerlendirme yapmalarını öneren Rektör Levent, daha sonra puanlarına uygun bölümlere, akademik kadrolara ve en son şehre bakmalarını söyledi. Erzincan’ın kişi başına düşen suç oranı en düşük olan illerden biri, emniyetli, güvenilir ve güzel bir şehir olduğunu belirten Rektör Levent, Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesinin UEFA standartlarında bir suni çim sahası, 2 adet daha küçük futbol sahası, 4 adet tenis kortu, voleybol, basketbol sahaları ile öğrencilerine oldukça fazla sportif imkanlar; yine 59 tane öğrenci kulübüyle, çeşitli restoran ve kafe gibi diğer olanaklarıyla çok fazla sosyal ve kültürel imkanlar sağladığının altını çizdi.

Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesinin bir kampüs üniversitesi olduğunu belirten  Prof. Dr. Akın Levent, kampüsün öğrencilere sadece kendi bölümünden değil, aynı zamanda diğer bölümlerdeki öğrencilerle görüşme imkanı sağlayarak, onlara çok yönlü ve daha zengin bir hayat felsefesi kazandıracağını vurgulayarak kampüs üniversitesinde okuma önerisinde bulundu.

Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesinin ağırlıklı olarak Güneydoğu’dan olmak üzere Türkiye’nin her bölgesinden öğrenci barındırdığını ve  özellikle son yıllardaki uluslararası öğrenci sayısındaki artışına dikkat çeken Rektör Levent, ayrıca Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesinin ABD merkezli U. S. News & World Reports’un verilerine göre dünyada yaklaşık 30 bin üniversiteden 976. ve Türkiye’de ise 16. sıraya yükselerek önemli başarı elde ettiği vurguladı. Mezunlarının KPSS’de önemli derecede başarı elde ettiklerini belirterek Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesinin öğrencilerine istihdam konusunda da avantajlar sağladığını belirten Rektör Levent, konuşmasını öğrencilere kalabalık ve büyük şehirlerden ziyade Erzincan gibi butik şehirlerde, daha güvenli ve daha değerli hissedecekleri yerleri tercih etmelerini önererek, Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesinin öğrencilerine güvenlik, ulaşım, barınma ve kaliteli eğitim gibi konularda çok iyi imkanları sağladığını belirterek tamamladı.

Yorum bırakın