GAZETENİZ 24
Güncel siyaset, ekonomi, spor, eğitim, sağlık, magazin, eğlence, sosyal haber portalınız.
29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI

Müftü Çakır, daire personeliyle buluştu

Erzincan İl Müftülüğü görevine başlayan Müftü Burhan Çakır, daire personeliyle buluştu.

Müftülük salonunda sabah saatlerinde daire çalışanlarıyla bir araya gelen müftü Burhan Çakır, görev ve çalışma ilkeleri üzerine görüşlerini paylaştığı bir oturum gerçekleştirdi.

Din Hizmetleri ve Eğitimi Şube Müdürü Ali Şen’in Kur’an tilavetiyle başlayan toplantı da yaptığı konuşmada; 8 Nisan 2020 tarihinde Cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile Erzincan İl Müftülüğü’ne atandığını ifade eden il müftüsü Burhan Çakır, “İyilik yapmak, iyilerle hareket etmek, güzel ve hayırlı faaliyetler yürütmek, hem şehrimiz için, hem de birlikte çalıştığımız iş arkadaşlarımız nezdinde arzu ettiğimiz neticedir. Diyanet İşleri Başkanlığı ailesinin bir şubesi olarak, gönüllerde hoş bir seda bırakmak üzere bu göreve talip olduk, bunu başarmanın gayreti içerisinde olacağız. Değerli mesai arkadaşlarımdan da aynı özveri, titizlik, samimi gayretler ve belli disiplin içerisinde, yapacağımız hizmet ve faaliyetlerimize vereceğiniz desteğe olan inancım tamdır” dedi.

Müftü Çakır, konuşmasını tamamlarken aslolanın insan olduğunu, insana hizmetin Hakk’a hizmet olacağı ilkesinden hareketle, makam ve mevkilerin geçici olduğunu, bu anlamda kırgınlık ve haksızlıklara asla fırsat vermeyeceklerini, en önemli prensibimizin adalet olacağı, karşılıklı sevgi-saygı, tevdi edilen vazifelerin istismar etmeden takip edilmesi gerektiği üzerinde önemle durdu. Görevli personele başarı dilekleri ve temennisiyle tamamladı.

Yorum bırakın