GAZETENİZ 24
Güncel siyaset, ekonomi, spor, eğitim, sağlık, magazin, eğlence, sosyal haber portalınız.

Meslek Liseli Olmanın Değerini Bilelim

Erzincan İl Millî Eğitim Müdürü Aziz Gün, okul ziyaretleri kapsamında ilimiz Mustafa Kemal Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile Munzur İlk ve Ortaokulu’nu ziyaret etti.

Mustafa Kemal Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ni ziyaretinde öğrencilere hitap eden Gün; “Meslek liseli olmanın kendilerine sunduğu ayrıcalıkları anlatarak, bunun değerini bilelim. Sadece meslek edineceğim düşüncesine kapılarak derslerimizi ihmal etmeyelim, meslek lisesinin avantajlarını elde etmek için etkili ve düzeli ders çalışalım, özellikle de kitap okumayı artıralım. Bakanlığımız tarafından yenilenen Eğitim Bilişim Ağı’nın (EBA) her kademedeki okullarda olduğu gibi mesleki teknik eğitim liselerimizde okuyan öğrencilere de hitap ettiğini, bu nedenle EBA’yı kullanalım” dedi.

Munzur İlk ve Ortaokulu’nu ziyaretinde de öğretmenlerle bir araya gelen İl Millî Eğitim Müdürü Aziz Gün, temel eğitimin önemini anlatarak burada öğrencilerimize vereceğimiz eğitim öğretim liselere geçişte öğrencilerimizin rehberi olacaktır, lise yolunda onlara ışık tutacaktır. Bu nedenle temel eğitimin çok önemli olduğunu ifade etti.

Yorum bırakın