GAZETENİZ 24
Güncel siyaset, ekonomi, spor, eğitim, sağlık, magazin, eğlence, sosyal haber portalınız.

Memnuniyette Türkiye Birincisi Olduk

Tapu ve Kadastro Erzincan Bölge Müdürü Hasan Dayıkaraca tarafından Bölge Müdürlüğü yetki alanında bulunan Erzincan, Bayburt ve Gümüşhane il ve ilçe Tapu ve Kadastro Müdürlerinin katılımı ile video konferans toplantısı gerçekleştirildi.

Toplantıya Bölge Müdürlüğü üst yönetiminin yanı sıra bölgeye bağlı 21 birimin Tapu ve Kadastro Müdürleri katıldı. Yapılan online toplantıda 2020 yılında yapılan çalışmaların değerlendirildi. 2021 yılı hedefleri masaya yatırıldı.   Tapu ve Kadastro Erzincan Bölge Müdürlüğü, Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğünün koyduğu hedefler doğrultusunda, personelin üstün gayretiyle Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü bünyesinde hizmet veren 23 Bölge Müdürlüğü içerisinde Tapu ve Kadastro Entegrasyonunda Türkiye 2.’ncisi, Tapu Müdürlüklerinden hizmet alan vatandaşlara gönderilen anketlerle memnuniyette ise Türkiye 1.’si oldu.

Tapu ve Kadastro Erzincan Bölge Müdürü Dayıkaraca, içinde bulunduğumuz pandemi döneminde gerek personelin gerekse de vatandaşların korunması amacıyla alınan ve ileri ki dönemde de yaşanabilecek sıkıntıların çözümü yönündeki önlemlerin görüştüklerini belirtti.  Bir taraftan Web Tapu’ yu yaygınlaştırdıklarını, vatandaşların 7/24 online başvuru yapabildikleri ve sistem üzerinden vatandaş ile memur imza aşamasına kadar hızlı eriştiğini, diğer taraftan ise ALO 181 Çağrı Merkezi ile danışma, istek ve şikayet taleplerini daha iyi hizmet verilebilmesi için hayata geçirdiklerini söyleyen Dayıkaraca, “Böylelikle vatandaşımızın bize ulaşmasını daha da kolaylaştırdık” diyerek 2021 de elektronik arşivin oluşturulmasına yönelik ayıklama, tarama ve sisteme aktarma çalışmalarının hız kazanması yönünde Tapu Müdürlüklerinden gerekli çalışmaları yapmalarını istediğini belirtti.

 

Toplantıda ayrıca 2020 yılı Mart ayından bugüne kadar pandemi sürecinden dolayı vatandaşa hizmet konusunda web tapu sistemine geçildiğinden bölge genelinde 43 bin 920 web tapu üzerinden başvuru işlemine, birimlerce cevap verildiği belirtildi.  Erzincan il genelinde 21 Bin 925, Gümüşhane il geleninde 13 Bin 745, Bayburt il genelinde ise 8 Bin 250 web tapu başvurusunu pandemi sürecinde sonuçlandırıldığı açıklandı.

Kadastro yenileme, güncelleştirme ve sayısallaştırma çalışmalarında artık sona gelindiğini belirten Tapu ve Kadastro Erzincan Bölge Müdürü Hasan Dayıkaraca, ”Böylelikle Belediyeler, Özel İdare, Karayolları, DSİ, Çevre ve Şehircilik Müdürlükleri gibi yatırımcı kuruluşların yapacağı ve planladığı projelere sağlıklı bir alt yapı oluşturmuş olacağız” dedi.

 

Vatandaşa hizmet konusunda en yoğun kurumlardan olan Tapu ve Kadastro Müdürlükleri hizmetin yanı sıra kurumsal projelerle de teknolojik altyapı ve kalifiye personelleri ile bu anlamda üstün bir gayret içerisinde olduğunu belirten Bölge Müdürü Dayıkaraca, 2021 yılında hedeflerinin daha yüksek olduğunu belirtti. Dayıkaraca daha sonra konuşmasında Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü himayesinde devam eden 2021 yılı hedeflerine ulaşmak için planlama doğrultusunda çalışmalara devam edileceğini belirterek vatandaşa hızlı ve sağlıklı hizmetin verilmesi konusunda üstün gayretin devam etmesi gerektiğini belirtti. Toplantının devamında birim Müdürlerinin de görüşlerini alan Dayıkaraca pandemi ye rağmen üstün gayret gösteren personellerine çalışmalarından dolayı teşekkürlerini iletti.

Yorum bırakın