GAZETENİZ 24
Güncel siyaset, ekonomi, spor, eğitim, sağlık, magazin, eğlence, sosyal haber portalınız.

“Liselerde Üniversitenin İlk Dersi”

Odak 21. Yüzyıl Kariyer Rehberliği ‘Üniversitem Yanımda’ projesi kapsamında “Liselerde Üniversitenin İlk Dersi” Projesinin eşzamanlı olarak gerçekleştirildi. Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesinden farklı fakültelerden, 53 öğretim üyesi, 21 lisede, 2.Dönem 2.Hafta 2.Ders saati öğrencilerle bir araya geldiler.

Erzincan İl Millî Eğitim Müdürü Aziz Gün Erzincan Anadolu Lisesindeki programı Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi akademisyenleri ile birlikte 2.Dönem 2.Hafta 2.Ders saatini birlikte gerçekleştirdiler. “Üniversitem Yanımda” projesi hakkında bilgi veren İl Millî Eğitim Müdürü Aziz Gün; “Kariyer planlaması öğrencilerimiz için, çocuklukta başlayıp yaşam boyu devam eden bir süreçtir. Öğrencilerin kişisel gelişimini, sosyal uyumunu geliştirecek olan kariyer planlaması ergenler için en önemli unsurlardan biridir. Yurt dışında ve Türkiye’de yapılan araştırmalarda kariyer planlama sürecinde ergenlerin ve üniversite öğrencilerinin karar verme güçlükleri yaşadıkları belirlenmiştir. Bakanlığımız tarafından hazırlanan 2023 Eğitim Vizyonunda kariyer rehberliği sisteminin yeniden yapılandırılarak, öğrencilerin tüm kademelerde kendilerini tanıyarak, ilgi ve yetenekleri doğrultusunda iş ve meslek tanıma yollarını, kaynaklarını öğrenmesi vurgulanmaktadır.

Bu doğrultuda Müdürlüğümüz tarafından yürütülen bu proje ile lise kademesinde öğrenimlerine devam eden öğrencilerimizle, Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesinde farklı bölümlerde görev yapan akademisyenlerin bir araya getirilmesi ve akademisyenlerimizin öğrencilere alanları, öğrencilerin üst öğrenimlerinde seçecekleri bölümler, hayata dair hedefleri konusunda bilgi paylaşımında bulunmaları amaçlanmaktadır. Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesinden farklı fakültelerden, 53 öğretim üyesi (10 Profesör, 14 Doç. Dr, 24 Dr. Öğretim Üyesi, 5 Araştırma Görevlisi) 21 lisemizde, 2.Dönem 2.Hafta 2.Ders saati bugün eşzamanlı olarak öğrencilerimizle bir araya geldiler” dedi.

Yorum bırakın