GAZETENİZ 24
Güncel siyaset, ekonomi, spor, eğitim, sağlık, magazin, eğlence, sosyal haber portalınız.

Kaya, CHP İl Başkanlığına Adaylığını Açıkladı

HABER: EREN VARLI

Cumhuriyet Halk Partisi’ne hizmet etmek için Erzincan İl Başkanlığı’na adayım diyen Yaşar Kaya, yaptığı açıklamasında şu ifadelere yer verdi. Kaya; “Demokratik, laik ve sosyal hukuk devletini tüm kurumları ile inşaa etmek ancak Cumhuriyet Halk Partisi iktidarı ile mümkündür. Ben, Cumhuriyet Halk Partisinin iktidar olma mücadelesine Erzincan’da güç katmak, demokratik, şeffaf ve katılımcı bir yönetim anlayışıyla partimizi Erzincan’ da her alanda güçlü temsil etmek, halkımızın ve partililerimizin talebi, halkımıza ve partimize karşı olan sorumluluğun gereğini yerine getirmek için, 5 Şubat 2020 tarihinde yapılacak olan 12. olağan İl Kongresinde Cumhuriyet Halk Partisi Erzincan İl Başkanlığına adayım. Bürokrasi ve siyasetteki deneyimimi, projeci ve teknik uzmanlığımı belediye başkanlığı pratiğimde olduğu gibi Cumhuriyet Halk Partisine ve tüm Erzincan’ a daha etkin hizmet etmek için adayım.

Partiyi tek adam anlayışı ile değil, kolektif ekip anlayışı ve ortak akıl ile il, ilçe, gençlik ve kadın kolları örgütleri ile uyumlu olarak çalışmak için adayım. Parti içi seçimlerinin tüzüğe uygun olarak şeffaf bir şekilde yapılmasını sağlamak, mahalle ve köy delege seçimlerinde delege yazan değil, delegenin sandıkta seçilmesini sağlamak için adayım. Milletvekili adayını atayan değil, üyenin sandıkta adayını seçmesi yani önseçim yapılması için adayım. Parti içi demokrasiyi işletmek, kişi eksenli değil, toplumsal eksenli ve kurumsal siyaset anlayışını ve ahlakını Erzincan da hâkim kılmak için adayım, ilçe Örgütlerini seçimlerde kaderi ile baş başa bırakan değil, onlarla sürekli koordineli olarak çalışmak ve her ilçede partimize ilçe banası mülkiyetini kazandırmak için adayım. İki dönemdir Erzincan’ da seçilemeyen Milletvekilimizi tekrar Erzincan’ a kazandırmak, 2019 Yerel Seçimlerinde İl Genel Meclisi düzeyinde 3.ncü olan partimizi 1. nci parti yapmak için adayım. Ben ne olacağım diye değil, BİZ ne olacağız demek için adayım. Halkın Partisini Erzincan’ da halkla buluşturmak için adayın. Kıymetli Cumhuriyet Halk Partililer, bizimle “Umutlar Yeşerecek, Erzincan Kazanacak” dedi.

Kaya’nın adaylık açıklamasına CHP Erzincan İl Başkanı Ayhan Doğan, Merkez İlçe Başkanı Ali Aras ve çok sayıda partili katıldı.

Yorum bırakın