GAZETENİZ 24
Güncel siyaset, ekonomi, spor, eğitim, sağlık, magazin, eğlence, sosyal haber portalınız.

Jawline Dolgusu İle Ankara’da Çene Dolgusu

Çene ucunda meydana gelen deformeleri tek bir ameliyat bile gerektirmeden ortadan kaldıran ve gayet basit bir formata sahip olan ya da tamamen kaldırmak yerine sadece hafifleten bazı yöntemler vardır. Örnek verecek olursak çene ucunda oluşan yağ kitlesi, yaşa bağlı olarak azalabilmektedir ve çene ucunda bulunan yağ yastıklarının hacminde de hyaluronik asit dolguları veya yağ dokuları enjeksiyonları ile mümkün olabilmektedir.

 

Jawline Dolgusu Nedir?

 

Jawline dolgusu Ankara, hastaların, bu uygulamaya başvuranların muhteşem yüz hatlarına sahip olmasını ve yüz bölgesinin de V şekline gelmesini sağlayan dolgulardır. Zamanla çene altında sarkmalar oluşabilmektedir ve bu sarkmaları önlemek ve bunu gidermek için uygulanan bu yöntem, ayrıca çene kontörünün düzelmesi için de kullanılabilmektedir. Bu operasyonda ayrıca ince yüz hatları da meydana çıkarılabilmektedir ve böylelikle de zayıflamış görüntüsü verilmektedir. Enjeksiyon yöntemlerinin her birinden faydalanılmaktadır ve bu operasyonlar ile dolgu malzemeleri kullanılmaktadır. Çene çukuru düzeltilmesi de bu operasyonlarla mümkün olmaktadır. Ayrıca alt yüz bölgesine de yeniden güçlü çene görüntüsü vermeyi sağlamaktadır.

Bu operasyonların hiçbirinde anestezi gerekmez ve ancak hastaların isteklerine uygun olarak uyuşturucu kremler ile işlemler gerçekleşebilmektedir. Kullanılmakta olan dolgu malzemelerinin her biri sağlık bakanlığı tarafından onaylanmış olan malzemeler olmalıdır.

Jawline Dolgu Çenedeki Bütün Estetik Gerekliliklerini Karşılamaktadır

 

Çenenin ameliyatsız estetiğinde dolgular hem kadınlar hem de erkekler için önemli estetik bir müdahaledir.

 • 6 farklı noktada çene yeniden şekillenebilmektedir,
 • Dolgu sayesinde çenenin ileriye doğru olan kısmı uzatılabilir,
 • Küçük olan çeneler büyütülebilmektedir,
 • Dolgu ile üzüntü çeneleri yok olabilir,
 • Dolgu ile geride olan çene kısmen de olsa öne alınabilmektedir,
 • Dudak altı ve çene çukurları giderilebilmektedir,
 • Çene köşeleri doldurulabilmektedir,
 • Altın orana uygun operasyonlar gerçekleşebilir,
 • Jawline bölgesi denilen yer çene ucundan başlayıp kulağa kadar süren çene kenar hatlarıdır,
 • Dolgu Md cod teknikleri ile Jowl line yani çene kenarları düzeltilebilmektedir,
 • Çene kas boyutları ile oynanabilir ve kas boyutları kısaltılarak jaw line hattı keskin görüntüye kavuşturulabilir,
 • Çene ve yüz hatlarının V şeklinde olması sağlanır,
 • Çene hattında hacim kayıpları meydana gelmişse eğer dolgu kullanılır ve bölgeler doldurulur,
 • Çene altında olup sarkan gıdı görüntüsü azaltılır ve hatta tamamen yok edilebilir,
 • Daha düzgün profil ve daha düzgün kontur, daha karakteristik yüz hatları ve çekici imaj kazandırılabilmektedir.

 

Jawline Dolgusu Nasıl Yapılır?

 

Jawline dolgusu Ankara uygulayıcısı olan Dr. Buket Yıldırım ile konuştuk ve jawline dolgusunun nasıl yapıldığı konusunda detaylı bilgiler aldık. Zaten hastalara öncelikle bilgilendirme yaptığını ve güvenmelerini, korkularını yenmelerini sağladıklarını söyledi….

 

Öncelikle Jawline Dolgusu yaptıracak olan kişinin yüzünde alanlar belirlenir ve çizim yapılır. Ardından yüz hatları hakkında tıbbi hikaye alınır ve hasta muayenesi gerçekleşir. Ardından hastanın neler beklediği öğrenilir. Ardından da operasyon, uygulama hakkında bütün bilgilendirmeler yapılmaktadır. İşlem öncesinde neler olur, işlem sonrasında neler olur, fotoğraflama yapılır ve son olarak da eski hal ve şimdiki hal arasındaki fark incelenerek hasta memnun edilir. Bu uygulamadan sonra tetkik gerekmez ve anesteziye başvurulmaz. Kişinin ihtiyaçlarına uygun olarak bölgelere enjeksiyon uygulaması gerçekleşir. Uygulama aşamasında ise ağrı oluşması önlenmek amacıyla lokal ilaçlar verilir. İşlem zaten 15 dakika kadar sürmektedir. İşlemden ortalama yarım saat sonra ise ilk yıkama işlemi yapılabilmektedir. Ertesi gün ise direkt olarak yaşantıya dönebilir, herhangi bir dinlenme süresi vs. yoktur.

 

Jawline Dolgusu Ankara ‘da Op. Dr. Buket Yıldırım Tarafından Yapılıyor

 

Eğer siz de Ankara’da Jawline dolgusu yaptırmak istiyorsanız ve bu uygulama için medikal estetik uzmanı arıyorsanız doğru adrestesiniz! Alanında uzman olan ve her zaman son teknoloji kullanan, güncelliğe önem veren Dr. Buket Yıldırım ile iletişim kurabilirsiniz. Bunun için https://www.drbuketyildirim.com/ web sitemizi ziyaret edebilir ve işlem hakkında hem detaylı bilgiler edinebilir hem de randevu alma imkanı bulabilirsiniz.

 

Yorum bırakın