GAZETENİZ 24
Güncel siyaset, ekonomi, spor, eğitim, sağlık, magazin, eğlence, sosyal haber portalınız.

İlk Resmî Ziyaretini Refahiye İlçesine Yaptı

Erzincan Valisi Mehmet Makas, ilçe ziyaretleri kapsamında ilk resmi ziyaretini Refahiye’ye yaptı. Burada  muhtarlarla toplantı düzenledi.
Gerçekleşen ziyarette  Vali Mehmet Makas, Refahiye Kaymakamı Eyüp Kaykaç, Belediye Başkanı Çakmak Paçacı ve ilçedeki idareciler tarafından kaymakamlık önünde karşılandı. Kaymakamlık binasına giden Vali Makas, Refahiye ilçesine yapılan yatırımlar ve devam etmekte olan projelerin yanı sıra; Kaymakamlık tarafından yürütülen projeler hakkında Kaymakam Eyüp Kaykaç’tan brifing aldı. Daha sonra Refahiye Belediye Başkanlığını ziyaret eden Vali Mehmet Makas, Belediye Başkanlığı makamında şeref defterini imzalayarak, Belediye Başkanı Çakmak Paçacı’dan da belediye tarafından yapılan çalışmalar hakkında brifing aldı.

Refahiye Belediye Başkanlığı ziyaretinin ardından Vali Mehmet Makas, köy ve ilçe merkezinde ki mahallelerin sorunlarını, yapılan ve yapılacak kamu ve özel sektör yatırımlarını, istihdam konularını ve muhtarların çalışmalarını değerlendirmek üzere Refahiye ilçesinde ki muhtarlarla bir araya geldi.
Refahiye Çok Programlı Lisesinde Vali Mehmet Makas Başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya İlçe Kaymakamı Eyüp Kaykaç, Refahiye Belediye Başkanı Çakmak Paçacı, İl Genel Meclisi Başkanı Bekir Yıldız, kamu kurumlarının il müdürleri, ilçe yöneticileri ile Refahiye ilçesindeki mahalle ve köy muhtarları katıldı.
Toplantının açılış konuşmasını yapan Refahiye Belediye Başkan Çakmak Paçacı, selamlama konuşması yaparak toplantının hayırlı olması temennisinde bulundu. Ardından konuşan Kaymakam Eyüp Kaykaç, Valimiz Sayın Mehmet Makas’ın daha önce kaymakamlık yaptığı Refahiye ilçesinde önemli yatırımlara imza attığını, belirterek toplantının hayırlara vesile olmasını temenni etti.
Erzincan İl Genel Meclis Başkanı Bekir Yıldız ise toplantının hayırlara vesile olması temennisinde bulunarak, İl Özel İdaresi olarak şehrin dört bir yanına hizmet götürdüklerini belirtti.
Vali Mehmet Makas yaptığı konuşmada, Erzincan’ın hiçbir ilçesinin birbirinden farkı olmadığına vurgu yaparak, her bir vatandaşın sevincine de kederine de ortak olduklarını söyledi. Konuşmasını sürdüren  Vali Makas: “Biz Erzincan’ın her bir metrekaresiyle dertleneceğiz. Neşesiyle neşeleneceğiz. İnsanı Yaşat ki Devlet Yaşasın şiarıyla hareket edeceğiz. Yapılan yatırımlarda vatandaşımız memnun değilse, dua etmiyorsa bunu yapmanın bir hükmü yok, asıl olan vatandaşımızın yüzünün gülmesidir. Asıl olan vatandaşımızın getirilen hizmetten memnuniyet duymasıdır.  Burada yaptığımız her türlü hizmette asıl olan insanımızdır” diye konuştu.
Düzenlenen toplantıda Refahiye İlçesinde yapılan ve yapılması planlanan yatırımlar ile ilgili köy ve mahalle muhtarlarının talep, görüş ve önerileri dinlenerek ilgili kamu kurumu müdürleri tarafından talepler hakkında bilgilendirmeler yapıldı. Vali Mehmet Makas, Muhtarların ilettiği sorunlar ile ilgili en kısa zamanda gerekli çalışmaların yapılması konusunda ilgili kurum müdürlerine gerekli talimatları verdi.

 

Yorum bırakın