GAZETENİZ 24
Güncel siyaset, ekonomi, spor, eğitim, sağlık, magazin, eğlence, sosyal haber portalınız.

İl Hayat Boyu Öğrenme, Halk Eğitimi Planlama ve İşbirliği Komisyonu Toplantısı Yapıldı

İl Hayat Boyu Öğrenme, Halk Eğitimi Planlama ve İşbirliği Komisyonu Toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıya İl Millî Eğitim Müdürü Aziz Gün, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Muhammer Doğan, İl Millî Eğitim Şube Müdürleri, İlçe Millî Eğitim Müdürleri, İlçe Millî Eğitim Şube Müdürleri ve Halk Eğitimi Merkezi Müdürleri, kurum müdürleri ve sivil toplum kuruluş temsilcileri katıldı.

21.05.2010 tarihli ve 27587 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan Millî Eğitim Bakanlığı Yaygın Eğitim Kurumları Yönetmeliğinin 59. Maddesi gereğince; İlimizdeki resmi, özel ve sivil toplum kuruluşları ile hayat boyu öğrenme alanında iş birliği ve koordinasyonu sağlamak, etkinlikleri birlikte planlama ve uygulamaya koymak, hizmet tekrarı ve kaynak israfını önlemek ve verimliliği arttırmak amacıyla yapılan “İl Hayat Boyu Öğrenme, Halk Eğitimi Planlama ve İşbirliği Komisyonu Toplantısı”  Erzincan Lisesi konferans salonunda yapıldı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan İl Millî Eğitim Müdürü Aziz Gün; “Hayat Boyu Öğrenme kurumları tüm halkımızı kapsayan, herkese hitap eden önemli kurumlardır. İlimizde yapılan Hayat Boyu Öğrenme faaliyetlerinin çok çok daha artırılabilmesi için bundan sonraki süreçte daha fazla çaba gösterilecek. Ayrıca Erzincan İl Millî Eğitim Müdürlüğü olarak, Bakanlığımız ve Valiliğimiz özellikle Erzincan 24 Programı’na her türlü katkıyı sağlamaya devam edecek” dedi.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Muhammer Doğan, Erzincan 24 Programı için tüm Halk Eğitimi Merkezlerinde özellikle kadın istihdamına ve eğitimine yönelik verdikleri ve verecekleri destek için teşekkür etti.

“Erzincan 24 Programı” hakkında Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğünde görev yapan Psikolog Ece Mine Ozan katılımcılara Erzincan 24 Programını tanıttılar. Erzincan 24 Programı çerçevesinde yapılacak olan projeler kapsamında değerlendirme yapılmış akabinde soru, görüş ve temenniler sunularak toplantı bitirilmiştir.

Toplantının sonunda İl Millî Eğitim Müdürü Aziz Gün ve Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Muhammer Doğan tarafından Okulum Temiz Belgesi almaya hak kazanan Halk Eğitim Merkezlerimize belgeleri verildi.

Yorum bırakın