GAZETENİZ 24
Güncel siyaset, ekonomi, spor, eğitim, sağlık, magazin, eğlence, sosyal haber portalınız.

Hayatını Kaybeden Polis ve Öğretmen Eşi Törenle Uğurlandı

Erzincan’da karbon monoksit gazından zehirlenip hayatını kaybeden polis ve öğretmen çiftin naaşları Erzincan Polis evinde düzenlenen törenle memleketlerine uğurlandı. Erzincan’da polis memuru Mehmet Ufuk Çabuk ile öğretmen eşi Özlem Çabuk evlerindeki mutfakta ölü olarak bulundular. Yapılan inceleme neticesinde kombi borusunun çıkmış olduğu görülen evdeki çiftin zehirlenerek yaşamını yitirdikleri belirlendi. Çiftin evinde yapılan incelemede ise, çatıda oluşan buz sarkıtının düşüp, doğal gaz kombisine ait bacayı yerinden çıkardığı anlaşıldı.

Osmanlı Mahallesi’nde, polis memuru Mehmet Ufuk Çabuk ile öğretmen eşi Özlem Çabuk’dan haber alamayan yakınları meraklanınca durumu polise bildirerek, evlerine gitti. Polis ekipleri kapıyı açıp eve girince arkadaşları, çifti mutfakta hareketsiz halde buldu. İhbar üzerine gelen sağlık görevlilerince yapılan kontrolde Mehmet Ufuk Çabuk ve Özlem Çabuk’un yaşamını yitirdiği tespit edildi. Polisin olay yerinde yaptığı incelemede kombi borusunun çıkmış olduğu belirlendi. Evde yapılan incelemenin ardından Mehmet Ufuk Çabuk ve Özlem Çabuk’un cansız bedenleri, Mengücek Gazi Eğitim ve Araştırma Hastanesi morguna kaldırılırken, Mehmet Ufuk Çabuk ile Özlem Akgül Çabuk’un karbonmonoksit zehirlenmesi sonucu hayatını kaybettiği anlaşıldı.

Çift Törenle Memleketlerine Uğurlandı

Hayatlarını kaybeden Mehmet Ufuk Çabuk ile Özlem Akgül Çabuk için Erzincan Polis evi bahçesinde tören düzenlendi. Törenin ardından çift toprağa verilmek üzere memleketlerine uğurlandı. Törene Erzincan Vali Yardımcısı Enver Yılmaz, İl Emniyet Müdürü Bülent Şensoy, Milli Eğitim Müdürü Aziz Gün, Çabuk çiftinin ailesi ve mesai arkadaşları katıldı.

Gözyaşlarının sel olup aktığı törende Mehmet Ufuk Çabuk’un annesi Fatma Çabuk, oğlunun Türk bayrağına sarılı naaşına sarılarak ağıtlar yaktı.  Anne Fatma Çabuk’un, “Oğlum bu şakayı bize niye yaptın. Her şaka oluyordu bu şaka olmadı oğlum. Bu şaka olmadı oğlum. Bu hiç güzel bir şaka değil oğlum. Peygamber efendimize komşu ol. Melekler seni karşılasın. Sen bir melek gibi çocuktun” diyerek ağıt yakması yürekleri dağladı.

Erzincan’da cenaze aracıyla yola çıkarılan cenazelerden Mehmet Ufuk Çabuk’un Ankara’da Karşıyaka Mezarlığında, Özlem Akgül Çabuk’un ise İstanbul’da Çengelköy Mezarlığında toprağa verileceği öğrenildi.

Yorum bırakın