GAZETENİZ 24
Güncel siyaset, ekonomi, spor, eğitim, sağlık, magazin, eğlence, sosyal haber portalınız.

Havacı Sivil Toplum Kuruluşlarından Öğrencilere Eğitim

HABER: EREN VARLI

Millî Eğitim Bakanlığı ile iş birliği içerisinde havacılık sektöründe faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşları tarafından 21 ilde öğrencilere yönelik seminerler düzenleniyor.

Etkinlik programı kapsamında Erzincan’a gelen ekip 15 Temmuz Şehitleri Anadolu İmam Hatip Lisesinde seminer verdi. 15 Temmuz Şehitleri Anadolu İmam Hatip Lisesinde gerçekleştirilen programa İl Millî Eğitim Müdürü Aziz Gün ve Şube Müdürü Abdullah Şahin’de katıldı.

Konuyla ilgili olarak yapılan açıklamada; “Millî Eğitim Bakanlığı ile iş birliği içerisinde havacılık sektöründe faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşlarından olan; Tüm Sivil Havacılar Derneği (TÜSHAD), Türkiye Havayolu Pilotları Derneği (TALPA), Havayolları Kabin Memurları Derneği (TASSA) ve Uçak Teknisyenleri Derneği (UTED) tarafından sosyal sorumluluk çalışmaları kapsamında; Havacılık alanındaki meslekleri; (pilot, kabin memuru, uçak teknisyenliği vb.) öğrencilere tanıtmak, havacılık faaliyetleri ile ilgili bilgi vermek, gelişen havacılık sektörüne yönelik farkındalık oluşturmak ve öğrencilerin topluma yararlı bireyler olarak yetişmesine destek olmak amaçlarıyla, 21 ilimizde (Adana, Antalya, Bursa, Balıkesir, Erzurum, Erzincan, Denizli, Diyarbakır Gaziantep, Giresun, İzmir, Kars, Kahramanmaraş, Kayseri, Kütahya, Konya, Rize, Sivas, Samsun, Şırnak, Tekirdağ) öğrencilere yönelik seminer düzenlemekteler.

13-16 Ocak 2020 tarihleri arasında eş zamanlı olarak düzenledikleri seminerlerde eğitmen olarak yukarıda adı geçen sivil toplum örgütleri mensubu pilot, kabin memuru ve uçak teknisyenleri görev aldı.

Faaliyetlere 21 ilden İl Millî Eğitim Müdürlüklerince belirlenmiş olan 100 öğrenci (50 kız, 50 erkek) olmak üzere toplam 2100 öğrencinin katılımını planlanmış ve program ilimizde de gerçekleştirildi.

Öğrenciler kısa bir konuşma yapan Gün, THY’de bulunan Sivil Toplum Kuruluşlarında görev yapan abileriniz burada, onların size anlattıkları doğrultusunda geleceğinizi ve kariyerinizi planlamada size faydalı olacağını umut ediyorum. Böyle bir eğitim çalışması yaptıkları için de kendilerine teşekkür ediyorum dedi.  Eğitim sonunda katılımcı öğrencilere söz konusu sivil toplum örgütlerince çeşitli hediyeler verildi.

Yorum bırakın