GAZETENİZ 24
Güncel siyaset, ekonomi, spor, eğitim, sağlık, magazin, eğlence, sosyal haber portalınız.

Gün, ”Kitap Okumanın Önemini Anlattı”

Haber: Eren Varlı

Gün, Öğretmenlerle bir değerlendirme toplantısı yaparak okul yöneticilerinden devam eden eğitim öğretim hakkında bilgi aldı. Gün, toplantıda birinci dönemin sonlarına yaklaştığımız şu günleri iyi değerlendirmeleri ve tatil rehavetine kapılmamaları için öğrencileri uyaralım dedi. Birinci dönemin sonuna az bir zaman da kalsa daha çok yapılacak iş var dedi.
Gün, ziyaretinde sınıfları ziyaret ederek öğrencilerin işledikleri derslere katıldı. Öğretmenlerle yaptığı toplantıda, İlkokul 3. Sınıfta okuyan öğrencilere uygulanan “İlkokullarda Yetiştirme Programı (İYEP)’i anlatan Gün; İlkokullarda Yetiştirme Programının amaçlarını sıralayarak; a) Öğrencilerin Türkçe ve matematik derslerinde İYEP kapsamında belirlenen kazanımlara ulaşmalarını sağlayacak etkinlikler ve öğrenme yaşantıları planlamak, b) Öğrencilerin İYEP kapsamında psikososyal açıdan desteklenmesini sağlamak, c) Sonraki eğitim kademelerinde ortaya çıkması muhtemel uyum sorunlarını önlemek, ç) Akademik ve sosyal gelişimi destekleyerek okula devamı artırmak, d) Programa dâhil edilen öğrencilerin beklenen öğrenme seviyesine ulaşmasına yardımcı olmak, e) Sorun çözebilen, iletişime ve öğrenmeye açık, özgüven ve sorumluluk sahibi sağlıklı ve mutlu bireylerin yetişmesine imkân sağlamaktır” dedi.
Çağlayan Lisesini ziyaretinde sınıfları ziyaret ederek öğrencilerle sohbet eden İl Millî Eğitim Müdürü Aziz Gün, Üniversitenin temellerinin atıldığı burada zamanın kıymetini bilmelerini ve çok iyi ders çalışarak başarılı olmalarını anlattı. Kitap okumanın önemini anlatarak her kitabı değil bize eğitim öğretim hayatımızda ve hayat boyu faydalı olacak kitapları okumalarını tavsiye etti. Destekleme ve Yetiştirme kurslarının önemini vurgulayarak, bu kurslara mutlaka katılmalarını söyledi.

Yorum bırakın