GAZETENİZ 24
Güncel siyaset, ekonomi, spor, eğitim, sağlık, magazin, eğlence, sosyal haber portalınız.

“Gazilerimize Minnet ve Şükranlarımızı Sunuyoruz”

AK Parti Erzincan İl Başkanı Mehmet Cavit Şireci ve AK Parti Erzincan Merkez İlçe Başkanı Av. Ferhat Bulut,  19 Eylül Gaziler günü dolayısıyla yazılı bir kutlama mesajı yayımladılar.

Şireci ve Av. Bulut mesajlarında; “ Cumhuriyetin banisi Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e İstiklal mücadelesindeki önderliğinden dolayı ‘Müşir’ ve ‘Gazi’ unvanı verilişinin yıl dönümünü ve ‘Gaziler Günü’nü tebrik ediyoruz.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere Çanakkale’den Kurtuluş Savaşı’na, Kore’den Kıbrıs’a ülkemizde teröre karşı verilen mücadeleye kadar ve özellikle 15 Temmuz da bu milletin bu devletin bekası için yüreğini er meydanına getirmiş, arkamda kimi bıraktım diye düşünmeden namlunun ucuna atılan ülkemizin sessiz kahramanları olan şehit ve gazilerimizi sevgi, saygı ve şükranla anıyoruz.

Türk milleti tarihi boyunca şehit ve gazilerin açtığı yolda ilerleyerek coğrafyalar fethetmiş, devletler kurmuş, en zor şartlar altında vatanına, bayrağına ve istikbaline sahip çıkmıştır. Bizler şehitlerinin canlı olduğuna inanan bir milletiz. Şehitleriyle yaşayan, şehitleriyle var olan bir milletiz. Bu topraklar bize şehit ve gazilerimizin emanetidir. Her karışında bir aslanın yattığı bu topraklar dünyanın en büyük şehitliğidir. Türkiye dün olduğu gibi bugün de şehit ve gazileri sayesinde dimdik ayaktadır.

Gazilerimiz ve şehitlerimiz fedakârlıklarıyla nice şanlı zafer ve kahramanlıklarla dolu bir geçmiş armağan etmiştir. Ay yıldızlı al bayrağımız, onların cesaretleri sayesinde vatanımızın semalarında gururla dalgalanmakta, ezanımız beş vakit minarelerimizden özgürce okunmaktadır. Hepimizin şehit ve gazilerimize minnet borcu can borcu vardır. Hiçbir maddi imkân şehit ve gazilerimizin karşılığı olamaz. Bu borcu ancak şehitlerimizin uğruna can verdiği mukaddes değerlere sahip çıkarak ruhlarını şad edebiliriz. Biz de çalışmalarımızı işte bu hassasiyetle yürütüyoruz. Ülkemizi ekonomi, güvenlik, savunma sanayiinde dış politikada çok daha ileri taşıyacak adımları atıyoruz.

Bu düşüncelerle; Gaziler Günü’nü en kalbi duygularımızla tebrik ediyor; Bu günümüzü kendilerine borçlu olduğumuz tüm kahramanları rahmetle yâd ediyoruz. Gazilerimize minnet ve şükranlarımızı sunuyoruz. Allah onlardan razı olsun. Aziz şehitlerimize bir kez daha Allah’tan rahmet diliyoruz. Yüce Mevla’m şehitlerimizi cennetiyle, cemaliyle müşerref kılsın. Onları Peygamber Efendimize komşu eylesin” ifadelerini kullandılar.

Yorum bırakın