GAZETENİZ 24
Güncel siyaset, ekonomi, spor, eğitim, sağlık, magazin, eğlence, sosyal haber portalınız.

“Gazetecilerimize Saygı ve Sevgilerimizi Sunuyoruz”

AK Parti Erzincan İl Başkanı Mehmet Cavit Şireci ve AK Parti Erzincan Merkez İlçe Başkanı Av. Ferhat Bulut,  10 Ocak Çalışan Gazeteciler günü dolayısıyla yazılı bir basın açıklaması yaptılar.

Şireci ve Bulut yaptıkları açıklamada; “Basın halkı doğru şekilde bilgilendirdiği sürece, toplumların da meydana gelen olayları sağlıklı bir şekilde öğrenip ve değerlendirerek toplumla ve dünyayla sağlıklı ilişkiler kurup bütünleşmesi mümkün olmaktadır. Bir milleti aydınlatma ve uyarmada, halka en doğru haberi objektif ve tarafsız bir şekilde vermede basının önemini; 15 Temmuz’da yaşanan hain darbe ve işgal girişiminde bir kez daha yaşadık. Özellikle Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın basın kuruluşları kanalıyla cep telefonu aracılığıyla yaptığı canlı görüşme, belki de darbenin seyrini değiştiren en önemli etkenlerden birisi olmuştur. Basın kuruluşları ve gazeteciler yaptıkları bu önemli vazifede; objektif, tarafsız, toplumu doğru bilgilendirerek, sorumluluk bilinciyle mesleklerini ifa ettikleri sürece tüm toplum tarafından takdire şayan görülmektedirler.

Basın; vatandaşımızın gözü, kulağı, sesi olma ve kamuoyunun haber alma hakkına katkıda bulunma görevini; ilkeli, tarafsız, sorumlu gazetecilik anlayışı içerisinde yerine getirmelidir. İlkeli ve objektif haber yapmak adına hedef olmayı da göze alan gazetecilerimiz, sorumluluklarını yerine getirmek için her türlü zorluğa göğüs germektedir. Bu fedakârlıkları herkes tarafından takdir edilmektedir.

Hukukun evrensel standartlarından sapmadan, kişi hak ve hürriyetlerine saygıyı ihmal etmeden, doğru haber verme, tarafsızlık ilkesine dikkat ederek görevlerini yerine getirmeye çalışan değerli yerel ve ulusal basın mensuplarımızın 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü‘nü kutluyor, ebediyete intikal eden tüm basın çalışanlarını rahmetle anarken; ilkeli, tarafsız, objektif ve sorumlu gazetecilik anlayışı içerisinde görevlerini yerine getiren tüm gazetecilerimize saygı ve sevgilerimizi sunuyoruz” ifadelerini kullandılar.

Yorum bırakın