GAZETENİZ 24
Güncel siyaset, ekonomi, spor, eğitim, sağlık, magazin, eğlence, sosyal haber portalınız.

“Erzincanlı Vatandaşlarımızın Önerilerini, Değerlendirmelerini Eleştirilerini Alacağız”

Haber: Eren Varlı

İçişleri Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Tayyip Sabri Erdil, İzleme ve Değerlendirme Sistemi Projesi (İZDES) kapsamında, bakanlık bürokratlarıyla 81 ile giderek vatandaşın memnuniyetini ve taşra teşkilatının verimini değerlendiriyor. Proje kapsamında ilk ziyaret Erzincan’a gerçekleştirildi.
İZDES kapsamında kamu kurumları ve STK temsilcileri ile toplantı yapmak üzere Erzincan’a gelen Erdil, programına Valilik ziyaretiyle başlayarak daha sonra kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri ile görüştü.  İçişleri Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Tayyip Sabri Erdil, bir basın toplantısıyla ziyaretine ilişkin olarak gazetecilere açıklamada bulundu.

İlk Ziyaret Erzincan’a

İçişleri Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Tayyip Sabri Erdil açıklamasında: “Biz İçişleri Bakanlığı olarak bakanımızın talimatıyla, direktifleriyle yaklaşık 4 yıldır sürdürdüğümüz İZDES projesi İZDES 2 projesi kapsamında bugün bakanlığımızın üst düzey yöneticileri, Jandarma Genel Komutanlığı’ndan, Emniyet Genel Müdürlüğü’nden, İller İdaresi Genel Müdürlüğümüz, Nüfus ve Vatandaşlık Genel Müdürlüğü, AFAD ve Göç İdaresi’nden yetkili arkadaşlarla birlikte 1 günlük bir çalışma ziyareti çerçevesinde güzel ilimiz Erzincan’da çalışmamızın ilk ayağına bir gün çalışma ziyareti ilk ayağını sabahleyin burada Ankara’dan bakanlıktan gelen üst düzey yöneticisi arkadaşlarımız ve valimiz, vali yardımcılarımız, kaymakamlarımız ilçe kaymakamlarımız ve bakanlığımızın il birim yöneticileri ile birlikte ortak Erzincan’ımızın, İçişleri bakanlığı ile ilgili hizmetlerini İçişleri bakanlığı olarak ilimize yönelik hizmetlerini hepsini masaya yatırarak tek tek değerlendirdik.

4 Yılda 79 İli Ziyaret Ettik

Bu projenin amacı da biraz alandaki sahadaki işleri bakanlığı hizmetlerinin değerlendirmesini yapma istikametinde tasarlanmış proje. Bu doğrultuda biz bu projede İçişleri bakanlığı olarak kamuya yönelik hizmetleri İçişleri bakanlığının sunduğu hizmetleri ve idari amirlerimiz vasıtasıyla yani devletin vatandaşa sunduğu hizmetlerin erişimini kolaylaştırmak vatandaşa ulaşımını kolaylaştırmak ve daha etkin ve verimli hizmet alt yapısı oluşturma ve vatandaşımızın yönetime katılımını daha etkin sağlamak ve ilgili bürokratik süreçleri iyileştirmek yaygınlaştırmak ve vatandaş memnuniyetini esas alan çerçevede örgütlerimiz tasarladığımız bir proje çerçevesinde ziyaretler yapıyoruz ve bugün bu ziyaretin ifade ettiğini bir iyilik ayağını başarılı bir şekilde arkadaşlarla Sayın Valimizin yönlendirmesinde koordinasyonu ile gerçekleştirdim. Kıymetli arkadaşlar bu proje ile ifade ettiğim gibi amaçlarımızdan bir tanesi de biz bakanlık olarak merkez ve taşra arasındaki iletişimi artırmak birimler arasındaki iletişimi ve paylaşımı artırmak ve taşradaki istek ve arzuları, eğitimleri, önerileri merkeze bakanlığa taşıma ayrıca iyi örnek uygulamaları kurumsal hale getirip yaygınlaştırmayı bu projede esas alıyoruz. Bu projede İZDES dediğimiz izleme değerlendirme projesi çerçevesinde bu geçtiğimiz 4 yılda 79 ili ziyaret ettik. Bakan yardımcılarımızla yaklaşık 4 bin çalışanımız ve bakanlık çalışanımız ve bu proje çerçevesinde paylaşımda bulunduk.

Projenin 1 Ağustos İtibariyle 2 Fazına Geçiyoruz

Yine bu çerçevede projenin bir kapsamı olan sivil toplum ilişkileri daha toplum temsilcileriyle bin 100 küsür sivil toplu yöneticisi ile sivil toplum örgütü ile temas kurdu konu değerlendirmelerini bakanlık çalışanlarımızla ilgili çalışmalarımız ve hizmetlerimizle ilgili ve bu istikamette vatandaş odaklı bir çalışma kurgusu içerisinde projemizi sürdürüyoruz. Projenin 1 Ağustos itibariyle 2 fazına geçiyoruz. Aslında bu ikinci fazının ilk ziyaretini de Erzincan’da güzel Erzincan ilimizde yaptık. İZDES2 projesi çerçevesinde. Bu buradaki ana temamızda vatandaş odaklı hizmet seferberliği. Burada vatandaş memnuniyeti, vatandaşımıza hizmetin kalitesinin, vatandaşa verdiğimiz hizmetin kalitesinin artırılması ile ilgili bir kurgu ile tasarlandı. Biz bugün ifade ettiğim gibi birinci fazını tamamladık. Öğlenden sonra ikinci fazını tamamlayacağız.

Sivil Toplum Kuruluşları İle Bir Araya Geleceğiz

Cumhurbaşkanımızın ısrarla bize verdiği talimatla özellikle kamu çalışanlarımıza rehberlik eden en üst düzeyden en alt çalışanına kadar rehberlik eden talimatı düstur olarak kabul ettiğimiz talimatı devleti temsil etmek milletin gönlünü kazanmakla olur talimatı ve prensibini esas alıyoruz. Bu projenin tasarımında da bakanlık olarak çalışmalarımızda da esas aldığımız şet milletin gönlünü kazanmak devlet milletin gönlünü kazanması lazım. Bu önümüzdeki süreç vizyonla biz de bakanlık olarak daha etkin bir şekilde sahada alanda vatandaşımız gönlünü kazanma istikametinde sokağa inerek temaslarımız artıracağız İnşallah. Çok değerli arkadaşlar programınız biraz yoğun öğleden sonra sivil toplum kuruluşları ile bir araya geleceğiz. Ev ziyaretlerimiz var. Şehit ve gazilerimizi şehit yakınları ve gazilerimizi ziyaret edeceğiz. Yine bakanlığımızın bu Erzincan’da bazı stratejik önemi olan birimleri var. Bu birimleri ziyaret edeceğiz. Kolluk kuvvetlerini ilişkin birimler var. Diğer vatandaşımıza hizmet veren birimlerimiz var. Onları ziyaret edeceğiz ve bu 1 günlük çalışma ziyaretimizi İnşallah tamamlayacağız. Bizim bu ziyaretlerimizde biraz önce de ifade ettiğim gibi bir amacımız da vatandaşımızın değerlendirmeleri beklentilerini ve önerilerini almak. Bu istikamet de de biz güzel Erzincan halkımızın vatandaşımızın Erzincanlı vatandaşlarımızın önerilerini, değerlendirmelerini eleştirilerini alacağız. Bu öneri ve değerlendirmeleri için istekleri için ben şimdiden vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum. Aslında biraz önce ifade ettiğim gibi birim yöneticisi arkadaşlarımız zaten büyük ölçüde bize özetledi. Erzincan vatandaşlarımızın istek ve önerilerini. Biraz daha translık kuracağız inşallah” dedi.

Yorum bırakın