GAZETENİZ 24
Güncel siyaset, ekonomi, spor, eğitim, sağlık, magazin, eğlence, sosyal haber portalınız.

Erzincanlı Merhum Sporcular Dualarla Anıldı

1997 yılında yaşanan trafik kazası sonucu vefat eden Erzincanlı Sporcular vefatlarının 24. yıl dönümünde unutulmadılar.  Erzincan il protokolü, vefatlarının yıl dönümünde Erzincanlı sporcuların mezarlarına karanfil bırakarak dualar ettiler.  Erzincan Valisi Mehmet Makas, Erzincan Milletvekili Burhan Çakır, Erzincan Belediye Başkanı Bekir Aksun, Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Akın Levent, AK Parti İl Başkanı Mehmet Cavit Şireci ve Anagold 24 Erzincanspor yönetici ve sporcuları, 21 Şubat 1997 tarihinde trafik kazası sonucu hayatını kaybeden Erzincanlı sporcu Vedat Çimen ve yönetici Cengiz Özker’in mezarlarını ziyaret ederek dua ettiler.

1997 yılında yaşanan trafik kazası sonucu vefat eden ve mezarları Erzincan’da bulunan Vedat Çimen ile Cengiz Özker’in kabirlerine karanfil bırakarak dualar eden Vali Mehmet Makas ve beraberindekiler, aynı kazada hayatını kaybeden ve mezarı Ordu ilinde bulunan Cumhur Alan içinde dua ederek, böylesine elim kazaların bir daha yaşanmamasını temenni ettiler.

ANAGOLD 24 Erzincan spor Sportif direktörü Erman Kılıç “Bugün takımımız için duygu dolu bir gün oldu. Erzincan sporlu futbolcularımız abilerimiz trafik kazasında hayatlarını kaybetmişler. Terzi baba Mezarlığı’na gelerek onlara dualar ettik. Allah mekânlarını cennet eylesin. Erzincan spor İnşallah bir daha böyle talihsiz bir kaza yaşamaz. Biz onların bize bıraktıkları bayrağı devraldık. Onların bize bıraktıkları emaneti koruyacağız ve İnşallah her şey daha güzel olacak” dedi.

Yaşanan kazada Erzincan sporun çok değerli futbolcularını ve yöneticisini kaybettiğini vurgulayan Anagold 24 Erzincan spor kulüp başkanı Gökhan Keleş, “Erzincan spor büyük ve köklü bir camiadır. Böyle büyük kulüplerde maalesef istenmese de bu tip kazalar sıkıntılı durumların meydana geldiği oluyor. Biz de böyle büyük bir camianın geçmişinde yaşanmış bir kazanın ardından vefat edenleri anmaya ve dua etmeye geldik. Onların maneviyatına yakışan sonuçlar ve başarılar alarak onların ruhlarını da sevinçli bir hale getirmek istiyoruz şampiyon olarak. Onlar için vefa borcumuz var. Çünkü onlar bu takım için canlarını verdiler. Mekânları cennet olsun. İnşallah bizlerde onlara yakışan bir Erzincan spor oluruz. Tek amacımız bu” şeklinde konuştu.

Kabirleri başında Kur’an -ı Kerim okunması ve dualar edilmesinin ardından konuşan Erzincan Valisi Mehmet Makas, “1997 yılında trafik kazasında bize göre şehadete eren futbolcu kardeşlerimizi anmak üzere bir aradayız. Katılımlarınızdan dolayı Allah ebeden hepinizden razı olsun. En iyi vatansever görevini en iyi yapandır diyoruz. Vefat eden futbolcu kardeşlerimiz de Erzincan’ımızı en iyi temsil edebilmek adına görevlerini en iyi yapmak üzere yoldaydılar, inşallah şehit niteliğine ermişlerdir. Biz buna inanıyoruz. Allah Gani, Gani rahmet eylesin. Erzincan’ımız adına teşekkür ediyoruz. Hayatını kaybeden sadece futbolcu kardeşlerimiz değil birde yönetici kardeşimiz var. Siz bugünkü futbolcu kardeşlerimiz olarak sizlerde onları temsil ediyorsunuz. Rabbim sizlerde güç ve kuvvet versin. İnşallah kazasız belasız şampiyonlukla sonuçlanan ve Erzincan’ımızın da kalbi bu noktada sizlerle atıyor. İnşallah en iyi neticeye ulaşırız. Allah yar ve yardımcınız olsun” dedi.

 

Mezarlık ziyaretinin ardından, vefat eden Vedat Çimen’in ailesi ziyaret edilerek, başsağlığı dilekleri iletildi.

Yorum bırakın