GAZETENİZ 24
Güncel siyaset, ekonomi, spor, eğitim, sağlık, magazin, eğlence, sosyal haber portalınız.

Erzincan’dan İdlib’e 20 Tır Yardım Malzemesi

Haber: EREN VARLI

İdlib’de yaşanan insanlık dramına dikkat çekmek için Erzincan’da başlatılan yardım kampanyasında toplanan 20 tır malzeme düzenlenen törenle yola çıktı. Eski otobüs terminalinde gerçekleşen uğurlama törenine Erzincan Valisi Ali Arslantaş, AK Parti Erzincan Milletvekili Burhan Çakır, Erzincan Belediye Başkanı Bekir Aksun, Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Akın Levent, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ile vatandaşlar katıldı.

Erzincan Belediye Başkanı Bekir Aksun,  burada yaptığı konuşmada; “Seferberlik görmüş bir neslin evlatları olarak bugün onları en iyi anlayan bizleriz. 1914 yıllarından itibaren seferberlik gören Erzincan, burada sadece götürebildiklerini alıp, yola devam etti. Çorum, Çankırı ve ona benzer illerimizde kendilerini yıllarca anlattıkları hikâyelerle büyüdük. Bugün Erzincan hem depremler münasebetiyle, hem seferberlik münasebetiyle bu acıları en iyi hissetmiş, en derinden hissetmiş evlatları bugün bu yardım tırlarını tamamlamış bulunmaktadır dedi.

Erzincan Valisi Ali Arslantaş ise “Hemşehrilerimiz güneyimizde Suriye sınırın da yaşanan drama, yaşanan insani acılara, felaketlere bir kere daha duyarlılık gösterdi. Erzincan’ın sivil toplum kuruluşları, vatandaşları, resmi ve özel kurumları hep birlikte yardım kampanyası düzenlendiler İdlib’e. Bir iyilik kervanı düzenlendi. Bu gün buradan 20 tır malzeme yola çıkıyor. İçerisinde çadırdan, giyecek malzemesine, muhtelif gıda maddelerinden, hijyen setlerine olmayan yardım malzemesi yok. arkadaşlarımız Hatay Valiliği Afet Koordinasyon İl Müdürlüğüne teslim edecekler. Onların koordinesinde İdlib’in Hatay sınırında tespit edilen eksikliklere göre dağıtımları yapılacak. Ben bütün vatandaşlarımıza gösterdikleri duyarlılıktan ötürü teşekkür ediyorum. Arkadaşlarımız gece gündüz çalışmak suretiyle hem şehrimizin kendi dinamiklerini hareket geçirmek suretiyle hem dışarıdan gelebilecek yardımları koordine etmek suretiyle çok kısa sürede bu iyilik kervanını hazırladılar. Bu yardımların içerisinde çocuklarımızın harçlıklarından teyzelerimizin kefen parasına hepsinin olduğunu biliyorum. Allah mahçup etmesin” diye konuştu.

İnsani yardımları taşıyan 20 tır yardım malzemesi dualar eşliğinde uğurlandı.

Yorum bırakın