GAZETENİZ 24
Güncel siyaset, ekonomi, spor, eğitim, sağlık, magazin, eğlence, sosyal haber portalınız.

Erzincan’da İkinci Geleneksel Koç Katım Şenliği Düzenlendi

Haber: Eren Varlı

Çayırlı ilçesi Karataş Yaylası’nda düzenlenen şenliğe Erzincan Valisi Mehmet Makas, Erzincan Belediye Başkanı Bekir Aksun, İl Genel Meclis Başkanı Bekir Yıldız, Çayırlı İlçe Kaymakamı Ahmet Gülderen, Erzincan İl Tarım ve Orman Müdürü Murat Şahin, Erzincan Damızlık Koyun ve Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı İbrahim Karakuş, bazı kurum müdürleri ve koyun keçi yetiştiricileri davetliler katıldı.

İlk olarak konuşmaların yapıldığı programda, İl Tarım ve Orman Müdürü Murat Şahin, Damızlık Koyun ve Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı İbrahim Karakuş, Ziraat Odası Başkanı Tamer Geyik, Erzincan’daki küçükbaş hayvan varlığından ve Erzincan ekonomisine sağladığı katkıdan bahsederek, koç katım şenliğinin amacını anlattılar.

Ardından söz alan Erzincan Belediye Başkanı Bekir Aksun, ikinci koç katım şenliğinin hayırlı ve bereketli olmasını diledi.

Son olarak konuşan Erzincan Valisi Mehmet Makas, Erzincan’da tarım ve hayvancılığın Erzincan ve ülke ekonomisine önemli destek sağladığına vurgu yaparak, Tulum peyniri üretimini artırmak adına Devlet olarak üreticiler için desteklerin devam edeceğini söyledi. İkinci koç katım şenliğinin hayırlı ve bereketli olması temennisinde bulunan Vali Makas, Tarım ve hayvancılığın gelişmesi noktasında emeği geçenleri tebrik etti.

Konuşmaların ardından çoban keçesi giyen Vali Mehmet Makas, kendisine getirilen yavru kuzuyu severek, üzerlerine Türk bayrağı çizili, süslenmiş damızlık koçları davul zurna eşliğinde sürülerin içine saldılar.

 

Yorum bırakın