GAZETENİZ 24
Güncel siyaset, ekonomi, spor, eğitim, sağlık, magazin, eğlence, sosyal haber portalınız.

Erzincan’da Define Operasyonu, 25 Gözaltı

Haber: Eren Varlı

Konuyla ilgili olarak Erzincan Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada; “ Erzincan İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğünce yürütülen soruşturma kapsamında ülkemiz genelinde 2863 sayılı kanuna muhalefet suçu işledikleri değerlendirilen şahıslara yönelik gerçekleştirilen operasyonda;

Elde edilen veriler ışığında; Erzincan merkezli 11 ildeki 34 adreste 18.12.2018 tarihinde gerçekleştirilen eş zamanlı operasyonda 25 şahıs yakalanarak, gözaltına alınmıştır. Yapılan aramalarda 9 adet şarap testisi, 37 adet sikke, 45 adet obje, 4 adet el yazması kitap, 3 adet el ile çizilmiş harita, bir adet tarihi eser olduğu değerlendirilen bir metre boyunda boş küp, bir adet dedektör ve 12 adet define aramada kullanılan metal çubuk ele geçirilmiştir.

11 şahsın ifadesi alındıktan sonra Erzincan Cumhuriyet Başsavcılığı’nın talimatları doğrultusunda Emniyet Müdürlüğü’nden serbest bırakılmıştır. Cezaevi firarisi ve 8 ayrı suçtan aranan 1 şahıs ifadesinin ardından adli mercilere sevk edilerek, tutuklanmıştır. 13 şahıs adli mercilere sevk edilmek üzere gözaltında bulunmakta olup, 6 firari şüpheli şahısa yönelik yakalama çalışmaları devam etmektedir” ifadelerine yer verildi.

Yorum bırakın