GAZETENİZ 24
Güncel siyaset, ekonomi, spor, eğitim, sağlık, magazin, eğlence, sosyal haber portalınız.

Erzincan Milletvekilleri, “Vatandaşlarımızın Yanındayız”

HABER: EREN VARLI

Erzincan Milletvekilleri açıklamasında; “Elazığ ve Malatya’da meydana gelen Erzincan ve çevre illerde de hissedilen depremin sonuçlarını üzüntüyle öğreniyoruz ve takip ediyoruz. Depremin acılarını en derinde yaşayanlar olarak Elazığ ve Malatya’daki vatandaşlarımızın dertlerini, sıkıntılarını, üzüntülerini en iyi biz anlıyoruz. Tüm vatandaşlarımıza yürekten geçmiş olsun diyoruz. Bu elim felakette hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyoruz.  İlk andan itibaren vatandaşlarımızın imdadına koşan arama-kurtarma ve yardım ekiplerimize Allah güç, kuvvet versin. Allah’a şükürler olsun ki devletimiz var gücüyle ilk andan itibaren müdahale çalışmalarına başladı. Erzincan’dan da ilk saatlerde hemen merkez ve ilçelerimizden toplam (5) 112 ambulans, (2) Umke ekibi olmak üzere 7 ekibimiz deprem bölgelerine intikal ettiler. Sayın Cumhurbaşkanımız ve son Başbakanımız İzmir Milletvekilimiz Binali Yıldırım, deprem bölgelerinde vatandaşlarımızda çalışan ekiplerimizle bir araya geldiler.

Sayın Bakanlarımız da ilk andan itibaren takdire şayan bir koordinasyon ile depremin zararını azaltma çalışmalarını sürdürüyorlar. Milletimiz her zor zamanda olduğu gibi bugünde bir olmayı bilmiştir. Devletimiz bu felaketinde yaralarını saracaktır inşallah. Bu zamana kadar 45 kişi sağ olarak kurtarıldı. 39 vatandaşımız ise hayatını kaybetti. Toplamda bin 287 binada ağır hasar meydana geldiğini biliyoruz.  STK’lar, Vatandaşlarımız, İş Adamlarımız, Sanatçılarımız, Medya, Siyasilerimiz herkes Elazığ ve Malatya’da ki afet bölgeleri için tek yürek oldu. Geçtiğimiz akşam Acun Ilıcalı tarafından yapılan canlı yayın programıyla bu millet bir kez daha herkese tek yürek olmanın ne demek olduğunu gösterdi. O an 51 Milyon lira bağış yapıldığı gördük.   AFAD koordinasyonunda yapılan çalışmalar, 21 farklı kamu kurumu, sivil kurum ve kuruluştan 3 bin 829 personel, 22 arama kurtarma köpeği, 568 kara aracı ve 5 hava aracıyla gerçekleştiriliyor.

Erzincanlı hemşehrilerimiz depremi yaşayan insanlar olarak evlerini depremzedelere açtıklarını, kimi vatandaşlarımız ise bir yıllık maddi destek yanında boş eşyalı dairelerini ihtiyacı olan ailelere açabileceklerini sosyal medya üzerinden duyurdular. Sadece Erzincan’da değil tüm Türkiye’de bu tür paylaşımlar yapıldığına şahit olduk. Rabbim bu millete bir daha böyle acılar yaşatmasın. Depremi en iyi bilenler olarak bu elim felaketten etkilenen bütün vatandaşlarımızın yanındayız. Biz tekrar deprem felaketinde hayatını kaybedenlere Yüce Mevlam’dan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyoruz” ifadelerini kullandılar.

Yorum bırakın