GAZETENİZ 24
Güncel siyaset, ekonomi, spor, eğitim, sağlık, magazin, eğlence, sosyal haber portalınız.

Erzincan Belediyesi’nden Yapılandırma Çağrısı

Erzincan Belediyesi 31 ağustos 2020 tarihinden önceki dönemlere ait 7256 Sayılı yapılandırması kanunu kapsamında yapılan yasal düzenlemeyle faiz ve cezalarda indirim ile 36 ay vadeye kadar ödeme imkânıyla Emlak Vergisi, Çevre Temizlik Vergisi İlan Reklam Vergisi, Kira borçları, Su ve Atık Su Borçları’nın ödenebileceğini duyurdu.

Konu Hakkında Açıklama yapan İşletme Ve İştirakler Müdürü Saffet Erbaş; “7256 sayılı yasa ile yeni bir yapılandırma kanunu çıkarıldı. Bu kanun kapsamında bütün diğer kurum alacakları olduğu gibi Erzincan Belediyesi olarak Vatandaşların Erzincan Belediyesine olan borçlarının da yapılandırmasını yapmaya başladık. Belediyeye ait olan bütün borçlar bu yapılandırma kanunu kapsamında peşin ve taksit ödemeleri 2 ayda bir olmak üzere 6,9,12 ve 18 taksit seçenekleriyle yapılandırılabilir. Peşin ödemede var olan faizin %95’lik kısmı kaldırılmakta. Dolayısıyla vatandaşlarımızın var olan bu kanun kapsamında aralık ayı sonuna kadar yapılandırmalarını yapmalarını ve bu kolaylıktan faydalanmalarını bekliyoruz. İlk taksit ödemesi ocak ayı sonunda yapılacaktır. Peşin yapılandırma bile olsa ocak ayının sonuna kadar ödenme imkânları var.

Kovid-19 tedbirleri kapsamında yoğunluğu azaltmak adına belediye binamızın haricinde dört yolda ki Urartu İş Merkezinin 3. Katında bulunan ERMEK kursları şu anda kapalı olduğu için orada da yapılandırma işlemleri için hizmet veriyoruz. Halkımızın sağlığını düşünerek Belediye Başkanımızın talimatıyla aynı şekilde orada da hem ödeme noktası hem yapılandırma yapılabilecek geniş ferah bir alan tahsis edildi. Vatandaşlarımızın tercihleri doğrultusunda merkez binamızda veya Dörtyol’da ki Urartu İş Merkezinde yapılandırmalarını yapmalarını bekliyoruz” dedi.

Yorum bırakın