GAZETENİZ 24
Güncel siyaset, ekonomi, spor, eğitim, sağlık, magazin, eğlence, sosyal haber portalınız.

Erzincan Belediyesinden Örnek Program

Erzincan Belediyesi tarafından kültürel değerlere sahip çıkmak adına ve farkındalık oluşturmak amaçlı güzel bir etkinliğe imza atıldı. Erzincan Belediyesi yetkililerince tespit edilerek belediye sosyal tesislerinde ağırladı.

Yapılan programa Erzincan Belediye Başkanı Bekir Aksun, basın mensupları, davet edilen gençler ve onların aileleri katıldı.  Başkan Aksun konuşmada; “Bu geleneğin mutlaka sürdürülmesi lazım, bu büyükler bizim büyüklerimiz sizler bizim değerlerimizsiniz, yarınlarımızı temin ve tesis edecek insanlarımızsınız. Örf ve adetlerine, töresine bağlı olan milletler ayakta kalabildi. Önceden bir büyük araca bindiğinde oturan genç çok sınırlıydı otobüsün veya minibüsün muavini tarafından büyüğüne yer ver diye ikaz edilebilirdi. Ama şimdi son zamanlarda artık ikaz etme şansıda yok. Öyle kaybolmaya yüz tutmuş bir geleneği bu değerli kardeşlerimiz, öğrenci arkadaşlarımız, gençlerimiz canlı tuttuğu için hepsine ve ailelerine ayrı ayrı teşekkür etmek istiyorum Allah hepinizden razı olsun. Kökleri sağlam olmayan milletler yok olmaya yüz tuttuğunu Anadolu coğrafyasında görüyoruz. Bizden önce yaşamış olan milletlerin isimlerini saydığımızda; Frigyalılar, Lidyalılar,  Sümerler gibi bir sürü milletler saymak mümkün ama biz bu coğrafyaya geldiğimiz günden itibaren köklerine bağlı bir milletiz. Örf ve adetlerine törelerine bağlılığı bu milleti bu coğrafyada ayakta tuttu tutmaya da devam edecek. Büyük küçük tanındıkça, sevgi saygı tesis edildikçe bu toplumun bir başkaları tarafından tahakküm altına alınması yok edilmesi mümkün olmayacaktır.

Onun için bu değerli kardeşlerime gerçekten çok teşekkür etmek istiyorum bu gençlerimizi yetiştiren anne babaları da saygıyla selamlamak istiyorum çünkü onların vermiş olduğu terbiye ile çocuklarımız büyüklerine yer veriyorlar. Biz bunların sayısını artırmalıyız, farkındalığını oluşturmalıyız. Türkiye’de savrulan bir aile yapısı var bunun sebepleri aslında geleneklerimize, göreneklerimize, inançlarımıza bağlı olmamaktan kaynaklanıyor. Bunları yeniden tesis etmemiz lazım. Onun için biz belediye olarak bu farkındalığı mutlaka oluşturacağız ve her zamanda bu kardeşlerimizi ödüllendirmeye onları onure etmeye muhakkak zaman ayıracağız. Onlarla bir arada olmak topluma yön verebilme noktasında ki gayretlerle eşdeğerdir. Onun için hepinize emeklerinizden dolayı teşekkür etmek istiyorum. Katılımlarınız içinde teşekkür ediyorum” dedi.

Başkan Aksun’un konuşmasının ardından gençler ve ailelerinin duygu ve düşüncelerini dinledi.  Programın sonunda “Kültürel değerlerimize sahip çıktığınızdan ve duyarlı davranışınızdan dolayı siz ve sizi yetiştiren ailenize Erzincanlı hemşehrilerim adına içtenlikle teşekkür ediyorum” yazan Erzincan Belediye Başkanı Bekir Aksun imzalı bir teşekkür belgesi katılımcılara Başkan Aksun tarafından takdim edildi.

Yorum bırakın