GAZETENİZ 24
Güncel siyaset, ekonomi, spor, eğitim, sağlık, magazin, eğlence, sosyal haber portalınız.

Ergan Kayak Merkezinde Sezon Başladı

Avrupa ve Türkiye’nin en uzun kayak pistlerine sahip Ergan Kayak Merkezi’nde kayak sezonu açıldı. Sezonun açılışı Türkiye Kayak Federasyonu Erzincan İl Şampiyonasıyla başladı.

Ergan Kayak Merkezi’nde yeni sezonu sporcular açtı. Kayak merkezinin hizmete açılmasının heyecanını yaşayan sporcular Türkiye Kayak Federasyonu Erzincan İl Şampiyonasında kıyasıya mücadele ettiler.  Erzincan Valisi Mehmet Makas, tesisin 20 Ocak 2021 Çarşamba günü itibariyle tüm halka açılacağının müjdesini verdi.

Sezonun ilk gününde tesiste yarışmada kayakçılara startı Erzincan Valisi Mehmet Makas verdi. Vali Makas tesiste incelemelerde bulunarak sporcularla sohbet edip başarılar diledi. Ergan Kayak Merkezi sezonu açılışı hakkında konuşan Erzincan Valisi Mehmet Makas; “Sezona Bismillah diyerek bugün il birinciliği eleme yarışmalarına başlıyoruz. Allah nasip ederse yarın itibariyle de halkımıza açacağız. Tabii bu açılış pandemi kaynaklı biraz daha soluk geçiyor ama kısıtlamalara uymak kaydıyla insanımızı Can Erzincanlıları tüm Türkiye’de ki vatandaşlarımızı kayak severleri Ergan kayak merkezimize bekliyoruz. Kayak sporundan yararlanırız. O noktada kimsenin endişesi olmasın.

Ergan Dağı’nın özelliklerini sizler çok daha iyi biliyorsunuz. Hem pist uzunluğunu hem de biliyorsunuz sıralaması Avrupa’da ikinci sırada. Tesis işletmesi özel idaremiz tarafından bağlı şirketimiz olan Er idare marifeti ile yürütülmekte. Tabii Gençlik Spor, İl Özel idaremiz Jandarmamız, sağlığımız her bakımdan burada hizmeti vatandaşımıza en iyi şekilde ulaştırmak adına vatandaşımızın emrindedir. Bundan kimsenin şüphesi olmasın. Özellikle hafta sonu yasaklarıyla ilgili malumunuz şehirde özellikle kayak turizmi amaçlı bulunan müşterilerimizi 1774 sayılı kimlik bildirim kanunu daki kişiler olarak inşallah servis için gece de onları istisna kapsamında olacak. Diğer istisnalar noktasında da 65 yaş ve gençlere yönelik istisnalar hariç kısıtlamalar uygulayacak. Bunlarda tavizimiz yok. Ama inşallah pandemi ile ilgili başarımız yüzde seksen %90 seviyelerinde azalma var. Buradan müjdesini vermiş olalım. Bir an önce virüsten beraber kurtuluruz. Tesisimizde 7/24 çalışır. Burada gece kayak yapma imkânımız var. Aydınlatma imkânımız da var.

Biraz önce yukarıya doğru teleferikte tırmanırken Vali yardımcımız da beraberdik. Orada TURSAP’tan arayan arkadaşlar oldu. Onun da müjdesini verelim. İnşallah en kısa zamanda 35 kişilik bir acente yetkilileri ile beraber inşallah burada misafir ederek tesisi tanıtacağız ve özellikle Ankara, İstanbul, İzmir gibi büyükşehirlerden de vatandaşlarımızı buraya getirmek, tesisimizi daha canlı hale ulaştırmak noktasında çalışmalarımız olacak. Bunun da müjdesini ben vereyim. İnşallah başarılı ve güzel bir sezon geçer. Hem tesisimiz için hem sporcularımız için. Sivil halkımıza yönelik resmi açılışını da yarın yapıyoruz. Bugün il birincileri eleme yarışması, yarın da devamında da inşallah Alp disiplini eleme yarışmaları burada olacak. Ben ilginizden alakanızdan dolayı tüm basın mensuplarına teşekkür ediyorum. Basın olmasa bizim burada bu çalışmaları yürütme tanıtma imkânımız olmaz. Bütün vatandaşlarımızı can Erzincanlıları, kayak sporunu sevenleri, benim gibi öğrenmek isteyenleri buraya bekliyoruz” dedi.

Yorum bırakın