GAZETENİZ 24
Güncel siyaset, ekonomi, spor, eğitim, sağlık, magazin, eğlence, sosyal haber portalınız.
29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI

Eğitim Kurumu Müdürleri Kurulu Toplandı

Haber: Eren Varlı

Salgın önlemleri kapsamında ilkokul ve ortaokul müdürleri ile 20/08/2021 Cuma günü lise müdürleri ile 23/08/2021 Pazartesi günü Eğitim Kurumu Müdürleri Kurulu toplandı.

İl Millî Eğitim Müdürü Aziz Gün, 2021-2022 Eğitim Öğretim yılı çalışmaları için toplanıldığını belirterek yüz yüze eğitime başlanmasına ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Eğitim öğretime ilişkin; ücretsiz ders kitaplarının dağıtımı ve özellikle okulların hijyen ve temizliğinin görüşüldüğü toplantıda tadilat ve onarımı devam eden okullarda tüm işlemlerin eğitim öğretim başlamadan tamamlanması kararlaştırıldı.

TÜBİTAK projeleri konusuna da değinen Gün 2020-2021 Eğitim Öğretim yılında, öğrenci başına en çok proje hazırlayan ilimizin ileriki zamanlardaki hedefi Türkiye finaline daha çok proje götürmek olması gerektiğini belirtti. Sosyal etkinlikler kapsamında öğrencilerimizi yazarlarla buluşturulduğunu ifade eden Gün “Erzincan İl Millî Eğitim Müdürlüğü olarak öğrencilerimizi 20’nin üzerinde yazarla buluşturduk buluşturmaya da devam edeceğiz.” dedi.

Ayrıca “2021-2022 eğitim öğretim yılı l. dönem yüz yüze eğitim ile ilgili okullarımızın eğitim öğretime hazır hale getirilmesi, fiziki olarak eksikliklerin giderilmesi, okul pansiyonlarının gözden geçirilmesi, taşımalı eğitim kapsamında alınması gereken tedbirlerin uygulanması aşamasında titiz davranılması, enerji verimliliği; yakıt (doğalgaz, kömür), elektrik ve su tasarruf tedbirlerine azami ölçüde uyulması, bağımlılıkla mücadele kapsamında yapılacak çalışmaların çok önemli olduğunu ve her zaman üzerinde durulması gerektiğini” söyledi.

LGS ve YKS sonuçlarının değerlendirilerek yeni eğitim öğretim yılında başarının artırılması için yapılacak çalışmaların planlandığı toplantı diğer gündem maddeleri üzerinde karşılıklı soru cevap şeklinde bilgilendirmeler yapıldıktan sonra İl Millî Eğitim Müdürü Aziz Gün’ün iyi dilek ve temennileri ile bitirildi.

Yorum bırakın