GAZETENİZ 24
Güncel siyaset, ekonomi, spor, eğitim, sağlık, magazin, eğlence, sosyal haber portalınız.

Doğan, “Kanser Hastalarına Şifalar Diliyorum”

Cumhuriyet Halk Partisi Erzincan İl Başkanı Ayhan Doğan, 4 Şubat Dünya Kanser günü dolayısıyla bir açıklama yaparak kanser hastalığında, erken teşhis oldukça önemli olduğunu hatırlattı.

Başkan Doğan yaptığı açıklamasında; “Kanser hastalığı her yaşta görülen, sosyal ve ekonomik yönleri olan küresel bir problemdir. Dünyada ve ülkemizde en önemli sağlık problemlerinden birini oluşturan kanser hastalığında, erken teşhis oldukça önemlidir. Kanserin iyileştirilir bir hastalık olduğunu unutmamalıyız. Kanserle mücadele uzun soluklu bir süreçtir. Bu hastalığa yakalanan vatandaşlarımız umutsuzluğa kapılıp, mücadeleyi asla bırakmamalıdır. Günümüzde, milyonlarca insan kanserli veya kanseri tedavi edilmiş olarak yaşamaktadır. Kanser tanısı ne kadar erken konursa, tedavisi o kadar erken başlar ve kanser tedavisi ne kadar erken başlarsa tedavisinin başarıya ulaşma şansı da o kadar yüksek olur.

Uluslararası Kanser Kontrol Birliği tarafından 2019 – 2021 arası Dünya Kanser Günü teması “Kararlıyım ve Yapacağım” olarak belirlenmişti.  Bu sloganla herkesin kansere karşı yapılabilecek her türlü şeyi yapabileceği mesajı verilmektedir.  Kanser farklı şekillerde herkesi etkilemektedir. Tüm insanların birey, aile ve toplum üzerindeki kanserin etkilerini azaltmaya yönelik tedbir alacak gücü vardır. Dünya Kanser Günü “Ne yapabiliriz” için harekete geçmede ve söz vermede önemli bir fırsattır. “Kararlıyım ve Yapacağım” seçeneklerini gerçekleştirmek için tercihiniz ne olursa olsun kansere karşı mücadelede bir fark yaratabiliriz. Bu vesile ile Erzincan’ımız ve ülkemizde ki tüm kanser hastalarına şifalar diliyorum” dedi.

Yorum bırakın