GAZETENİZ 24
Güncel siyaset, ekonomi, spor, eğitim, sağlık, magazin, eğlence, sosyal haber portalınız.

Deneyap Teknoloji Atölyeleri Hayata Geçiriliyor

Haber: Eren Varlı

Bu kapsamda projenin 3. Fazında Deneyap Teknoloji Atölyelerinin açılacağı 27 ildeki kamu yöneticilerine yönelik olarak 21 Haziran 2021 günü saat 10.30’da, Deneyap Türkiye’nin tanıtıldığı ve yürütülecek çalışmalar hakkında bilgilendirme toplantısı yapıldı. Erzincan’dan Müdürlük bazında İl Millî Eğitim Müdürü Aziz Gün, Türkiye Teknoloji Takımı Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Kökçam tarafından yapılan bilgilendirme toplantısına katıldı.

Deneyap Teknoloji Atölyeleri, ülke gelişimine yüksek katkı sağlayabilecek yetenekli gençlerin tespit edilmesi, bu gençlerin gelişimleri için gerekli desteklerin sağlanması, gençlerin takım çalışması, yenilikçi düşünce, proje geliştirme odaklı eğitim programları ile daha üretken olabilmeleri amacıyla Gençlik ve Spor Bakanlığı, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, TÜBİTAK ve Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı’nın ortak çalışması sonucu gençlik merkezlerinde kurulmaya başlanmış olup Erzincan’da da hizmet veren Erzincan Gençlik Merkezinde yakın zaman içerisinde hizmete açılması planlanıyor.

Açılacak olan Deneyap Teknoloji Atölyelerine öğrenciler iki aşamalı sınav ile seçilecekler. İlk aşamayı e-sınav, ikinci aşamayı uygulama sınavı oluşturuyor. Erzincan’da öğrenim gören 4. sınıf, 5. sınıf, 8. sınıf, lise hazırlık sınıfı ve 9. sınıf öğrencileri e-sınava başvuru yapabilecekler. Adayların elektronik ortamda yapılacak olan sınava ön başvuruları web https://kys.turkiyeteknolojitakimi.org/ sitesi üzerinden 4 Temmuz 2021 saat 23.59’a kadar yapmaları gerektiği açıklandı.

 

Yorum bırakın