GAZETENİZ 24
Güncel siyaset, ekonomi, spor, eğitim, sağlık, magazin, eğlence, sosyal haber portalınız.

CoolSculpting İstanbul CoolClinic ile siz de kısa sürede fazlalıklarınızdan kurtulun!

Soğuk Lipoliz Nedir?

CoolSculpting nedir ve nasıl çalışır diyenlere kısaca açıklama yapalım:  Soğuk lipoliz, cildin altında bulunan yağ hücrelerine soğutma işlemi uygulamaktadır ve bu işlemi uygularken de hassaslığı ön planda tutmaktadır. Tedavi edilmek istenen yağ hücreleri öncelikle dondurulur. Ardından, aynı hücreler soğuk lipoliz ile dondurulur. Zaman ilerledikçe dondurulan bütün bu soğumuş yağ hücreleri tamamen işlevlerini kaybeder ve ölür.

Soğuk Lipoliz İstanbul Tedavisi Kimlere Uygulanır?

CoolSculpting İstanbul tedavisi genel olarak bölgesel yağlanmalarda ve selülit gibi problemlerde uygulanması önerilen ilk tedavidir. Ancak bu tedavi herkese uygulanamamaktadır. Bazı kişilerin vücutları ani değişimleri kaldıramaz ve bu değişimlerden kötü şekilde etkilenebilirler. Bu gibi durumlar varlığında lipoliz tedavisi uygulanamamaktadır. Hamilelere, raynaud sendromu olanlara, kısa süre içerisinde kalp krizi geçirmiş olanlara, kalp piline sahip olanlara, şeker hastalığına sahip olanlara, kan dolaşımı bozukluğu problemi yaşayanlara ve 18 yaşın altında olan kişilere lipoliz tedavisi uygulanmamaktadır.

     Lipoliz tedavisi, ilk bakışta karışık ve zor bir tedavi gibi görünse de aslında çok rahat bir tedavidir ve her zaman en etkili sonuçları verir. İşlem tamamlandıktan ortalama 2 hafta sonra değişimleri fark etmeye başlayacaksınız. 2 ay sonra belirli olarak etkileri görecek olsanız bile en net sonuçları 3 aylık dönem sonrasında görebiliyorsunuz. Ölen yağ hücrelerinin ise vücuttan atılması ortalama olarak 4 ile 6 ay arasında değişmektedir. Lipoliz tedavisinin en olumlu yanlarından birisi de işlem sonrasında herhangi bir sarkma probleminin meydana gelmemesidir. Bütün yağ hücreleri öldürülüp vücuttan tamamen atılmaktadır ki bu sebeple de vücutta sarkmalar gerçekleşmez.

Soğuk lipoliz işlemi sırasında herhangi bir cerrahi müdahale gerekmemektedir. Gerekmeyen kişiler işlem sonrasında günlük hayatlarına hemen dönüş yapabilirler. Soğuk lipoliz işlemi, ne işlem sırasında ne de işlem sonrasında herhangi bir acı veya sızıya sebep olmamaktadır. Soğuk lipoliz işlemi, her ne kadar kolay bir işlem de olsa, profesyonel olan kişiler yani uzmanlar tarafından yapılması çok daha sağlıklı olacaktır. Profesyonel kişiler herhangi bir problem sırasında anlık müdahale edebilecektir. Fakat profesyonel olmayan kişilerin yaptığı işlemler sonrasında problemler ortaya çıkabilir. Eğer siz de yağlanma ya da selülit gibi problemlerden şikâyetçiyseniz yapmanız gereken işlemler basit. CoolClinic ile iletişime geçmeniz, sizler için hem sağlıklı hem de yeterli olacaktır.

CoolClinic Nasıl Bir Tedavi Planı Yapıyor?

Soğuk lipoliz İstanbul tedavisi, kişiden kişiye metabolizma değişmektedir. Soğuk lipoliz işlemleri için öncelikle kişinin vücut ölçüleri, vücut oranları, yağ oranları ve vücudunuza en uygun tedavi planları yapılmaktadır. Bazı hastalıklara sahip olan insanlar lipoliz tedavisi için geldiklerinde, onlara özel olarak tedaviler kullanılmaktadır. Örnek verecek olursak da; hem ön hem de arka baldırınızdaki yağlardan şikâyetçi olabilirsiniz. Ayrıca göbek yağlarınızdan da şikâyetçi olabilirsiniz. Soğuk lipoliz işlemlerinde vücudunuzun farklı bölümlerinde şikâyetçi olduğunuz yağlarınızdan aynı anda tedavilerle kurtulabilirsiniz. Soğuk lipoliz işlemleri ile bölgesel olarak zayıflama ya da incelme işlemleri için CoolClinic, hangi alanlarda yağ fazlalığınız var, hangi alanlarınız tedavi istiyor, kaç seans tedavi ihtiyacınız bulunuyor, ücretsiz olarak ön analizler ve bilgilendirme ile ilgili randevuları alabilirsiniz. Peki ya soğuk lipoliz tedavisi sırasında hastalar kendilerini nasıl hisseder?

Soğuk lipoliz işlemleri sırasında bölgesel olarak incelme tedavileri sırasında, istenilen bölgeye bir jel ped ve de aplikatör uygulanmaktadır. Yağ dokulu olan bölgeye soğutma işlemi uygulanıyor ve bu sırada hastanın oyalanması için kitap, dergi vs. okuma imkânı bulunuyor. Hatta tavsiye olarak da hastaya gözlerini kapatıp dinlenmesi önerilmektedir. Bu işlemler bitti ve yağlarınızdan kurtulmak için ilk etkili adımı attınız. Peki ya soğuk lipoliz tedavisi sonrasında herhangi bir diyet ya da egzersiz programı yapmanız gerekiyor mu?

Soğuk lipoliz tedavisinden sonra, hastalar bölgesel olarak incelmektedir. Bu işlem sonrası da herhangi bir spor ya da egzersiz önerilmez. Yüksek memnuniyet sonrasında tabi, formunuzu koruyabilirsiniz ve bunun için de ister spor yapın isterseniz de egzersiz yapabilirsiniz. Zaten bu işlem için değil, bir ömür sağlığınız için sporu tavsiye ediyoruz.

Siz de hemen incelmek ve fit görünüm elde etmek için soğuk lipoliz İstanbul CoolClinic’ e ulaşın ve randevunuzu kısa sürede alın!

 

 

Yorum bırakın