GAZETENİZ 24
Güncel siyaset, ekonomi, spor, eğitim, sağlık, magazin, eğlence, sosyal haber portalınız.

Çiftçiler ve Üreticilerin İhtiyaçları Görüşüldü

AK Parti Erzincan Milletvekilleri Süleyman Karaman ve Burhan Çakır,   Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemir’li ve D.S.İ Genel Müdürü Sayın Kaya Yıldız’ı ziyaret ederek şehrin ihtiyaçları hakkında konuştular.

Erzincan’da tarım ve hayvancılık ile uğraşan çiftçiler ve üreticilerin ihtiyaçları doğrultusunda önemli konular masaya yatırıldı. AK Parti Erzincan Milletvekilleri ziyaretlerine ilişkin olarak yaptıkları açıklamada; “Tarım ve Orman Bakanımız Sayın Bekir Pakdemirli ve D.S.İ Genel Müdürü Kaya Yıldız ile görüşmelerimiz neticesinde, çiftçilerimiz ve üreticilerimiz üretmeye devam ettikleri sürece desteklemeler devam edecek. Erzincan’da tarım ve hayvancılık sektörünü çok önemsiyoruz. Çiftçimizin mutlu olmasını istiyoruz. Çiftçimizin işlerini kolaylaştırmak üretimini kazançlı hale getirmek için elimizden ne geliyorsa gece, gündüz demeden Sayın Cumhurbaşkanımızın Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde ve Başbakanımız Sayın Binali Yıldırım’ında desteğiyle yapmaya devam edeceğiz.

Ayrıca geçtiğimiz haftalarda Başbakanımız Sayın Binali Yıldırımın destekleri ile Erzincan İl Özel İdaresi tarafından satın alınarak bünyesine kattıkları dört hidro elektrik santralinin şehrimize ve çiftçilerimize katkısı büyük olacak. Tarım faaliyetinde bulunan çiftçilerimizin su sorununu büyük oranda ortadan kaldıracağız. Bunun yanında 2021 yatırım planına alınan Ballı Barajımızın yapımı süratli bir şekilde devam etmektedir. Ballı Barajı tamamlandıktan sonra ilimizde sulama sıkıntısı asgari seviyeye düşerek üreticimizin kullanımına sunulacaktır. Tarım ve Orman Bakanımız Sayın Dr. Bekir Pakdemirli’nin müjdesini verdiği; Süt desteği kapsamında 231.894 üreticimize 287.654.007 ₺, Hayvan gen kaynakları için 3.687 yetiştiriciye 51.191.248 ₺, Hayvan hastalıkları tazminatı için 619 yetiştiriciye 12.015.223 ₺, Sertifikalı tohum desteği için 11 firmaya 2.470.818 ₺, Sertifikalı fidan desteği için 73 üreticiye 3.706.106 ₺,  Çay budama ve Çaykur için 4.586.293 ₺ ödenecek.

Ülkemiz ’de toplamda 361.623.697 TL, Erzincan’ımızda ise Hububat baklagil prim desteği olarak 1295 üreticimize 3.432.780 TL, Hayvan Gen kaynakları için 129 üreticimize 2.056.160 TL, Eylül ayı süt prim desteği olarak 592 üreticimize 425.693 TL, Hayvan hastalık tazminat desteği olarak 23 işletmeye 229.550 TL,  19 Şubat Cuma günü itibariyle hesaplara yatmaya başladı.  Desteklemelerin çiftçimize ve üreticimize hayırlı bereketli olmasını diliyoruz. Her alanda büyüyen gelişen bir şehir olmak için inandığımız yolda durmadan yürümeye devam edeceğiz. Tüm yatırımlarda büyük destekleri olan Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a, Başbakanımız Sayın Binali Yıldırım’a, Tarım ve Orman Bakanımız Sayın Bekir Pakdemirli’ye, Erzincan Valimiz Mehmet Makas’a, İl Başkanımız Mehmet Cavit Şireci’ye, İl Genel Meclis Başkanı Bekir Yıldız’a, Tarım İl Müdürümüz Sayın Murat Şahin’e ve emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz. Erzincan’ı hep birlikte el ele gönül gönüle kalkındırmaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandılar.

Yorum bırakın