GAZETENİZ 24
Güncel siyaset, ekonomi, spor, eğitim, sağlık, magazin, eğlence, sosyal haber portalınız.

Belediye Başkanı Aksun, Oğlunun Nikâhını Kıydı

TBMM eski Başkanı son Başbakan AK Parti İzmir Milletvekili Binali Yıldırım, Erzincan Belediye Başkanı Bekir Aksun’un oğlu Ahmet Buğra Aksun ile Zeynep Sağay’ın düğün merasimlerine katıldı.  

Türkiye’nin 27’nci ve son Başbakanı ve Türkiye Büyük Millet Meclisi Eski Başkanı Binali Yıldırım, Vali Mehmet Makas, Eşi Hanımefendi Elif Makas, Adalet ve Kalkınma Partisi Erzincan Milletvekilleri Süleyman Karaman ve Burhan Çakır, Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Erzurum Milletvekili Prof. Dr. Kamil Aydın, Erzincan Belediye Başkanı Sayın Bekir Aksun’un oğlu Ahmet Buğra Aksu ile Zeynep Sağay’ın düğün merasimlerine katıldılar.

Çiftin nikâhını Erzincan Belediye Başkanı ve damadın babası olan Bekir Aksun kıyarken nikâhın şahitliğini ise Yıldırım’ın yanı sıra Vali Makas, MHP Genel Başkan Yardımcısı Aydın yaptı. Binali Yıldırım, nikâh şahitliklerini yaptığı Ahmet Buğra Aksun ile Zeynep Sağay çiftine esprili şekilde tavsiye ve nasihatlerde bulundu.

Yıldırım, “Aşık Veysel’in dediği gibi evlilik uzun ince bir yol ama öyle telaşlanmayın, o yolları sizin için uzun duble hale getirdik. Dolayısıyla işiniz o kadar zor olmayacak ama yine de evlilik hali, bazen zorluklar olabilir. Zorlukları paylaşıp azaltacaksınız. Mutlulukları paylaşıp çoğaltacaksınız. Bir ömür boyu sevgiyle, saygıyla, sadakatle bu yolculuğu sürdüreceksiniz. Bundan eminim” dedi.

Yıldırım damada seslenerek, “Ahmet Buğra, evliliğin sırrını öğrendin mi? İtaat et, rahat et.” diye esprili şekilde tavsiyeler vererek davetlilerin ve çiftin tebessüm etmesine sebep oldu. Eşlere de tavsiyelerde bulunan Yıldırım, “Evlatlarımızın tahtını yapabiliriz ama bahtlarını yapamayız. Rabbim bu iki gencin bahtını açık etsin.” dedi.

Ahmet Buğra ve Zeynep çiftini tebrik eden Türkiye’nin 27’nci ve son Başbakanı ve Türkiye Büyük Millet Meclisi Eski Başkanı Binali Yıldırım, Vali Mehmet Makas, Eşi Hanımefendi Elif Makas, Adalet ve Kalkınma Partisi Erzincan Milletvekilleri Süleyman Karaman ve Burhan Çakır, Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Erzurum Milletvekili Prof. Dr. Kamil Aydın, evlenen çiftlere ömür boyu mutluluklar dileyerek, evlenen çiftlerin ailelerine de hayırlı olsun dileklerini ilettiler.

Yorum bırakın