GAZETENİZ 24
Güncel siyaset, ekonomi, spor, eğitim, sağlık, magazin, eğlence, sosyal haber portalınız.

Başkan Aksun’dan Berat Kandili Mesajı

HABER: EREN VARLI

Erzincan Belediye Başkanı Bekir Aksun, Berat Kandili dolayısıyla bir mesaj yayımlayarak;  “Berat Gecesi; kırılan kalpleri onarma, dargınlık duvarlarını yıkma, kin, nefret ve intikam duygularını aşma günüdür” dedi.

Aksun; “Cenab-ı Hakk’ın  dünya semasına rahmetiyle tecelli ettiği Berat gecesini idrak etmenin manevi iklimini yaşıyoruz. Gönüllerin merhamet dolduğu, insanların sabırlı, sevgi ve saygının hâkim olduğu ramazan ayının habercisi olan Berat Gecesi; kırılan kalpleri onarma, dargınlık duvarlarını yıkma, kin, nefret ve intikam duygularını aşma günüdür.

Berat gecesi de diğer mübarek gecelerimiz gibi gündelik hayatın akışı içinde bizlere yaşantımızı muhakeme etme ve insanoğluna verilen nimetlere şükür etme imkânları kazandıran birer fırsat olarak değerlendirilmelidir.

Beri olmak, aklanmak, temiz ve suçsuz çıkmak manasına gelen berat’ın, manasına bu gecede varabilmeyi bu gecenin hürmetine günahlarımızdan arınmayı, başımızdaki salgından kurtulmayı Yüce Mevla’mdan diler bu duygu ve düşüncelerle tüm Türk- İslâm âleminin ve değerli Erzincanlı hemşerilerimin mübarek Berat gecesini kutlar feyz ve bereketinden hepimizin istifade etmesini dilerim” dedi.

Yorum bırakın