GAZETENİZ 24
Güncel siyaset, ekonomi, spor, eğitim, sağlık, magazin, eğlence, sosyal haber portalınız.
29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI

Başkan Aksun, “Gazilerimize Minnet ve Şükranlarımı Sunuyorum”

Erzincan Belediye Başkanı Bekir Aksun, 19 Eylül Gaziler günü münasebetiyle bir mesaj yayımladı. Başkan Aksun açıklamasında; “Sakarya Meydan Savaşı’nın bitişinde; 19 Eylül 1921 tarihinde Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından, Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk’e “Gazi” ünvanı verilişinin yıldönümü olan Gaziler Haftasının içerisindeyiz. Bugün, bu vatan topraklarının üzerinde birlik ve beraberlik içerisinde hür ve bağımsız olarak yaşıyorsak, bunu aziz şehitlerimize ve kahraman gazilerimize borçluyuz.

Bu cennet vatan bizlere şehitlerimizin ve gazilerimizin mirası, emanetidir. Vatanımızın dirliğini sağlamak, birliğini korumak ve esenliğini devam ettirmek amacıyla; canlarını ortaya koyan kahraman gazilerimizin göz kamaştırıcı fedakârlıklarının her fırsatta hatırlanması ve hatırlatılması milli bir sorumluluktur.

Gazisine saygısı olmayan, bizler için şahadet şerbeti içen şehidini hatırlamayan, tarihinden bihaber olan bir milletin bağımsız yaşadığına tarih henüz tanıklık etmemiştir. Tarihimiz boyunca mücadeleleriyle bölücü ve yıkıcı mihraklara göz açtırmayan vatan sevdalılarına borcumuzu asla ödeyemeyiz.  Bu duygu ve düşüncelerle Şehitler ve Gaziler Gününü kutluyor, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere ebediyete intikal eden şehit ve gazilerimizi rahmetle anıyor, hayatta bulunan gazilerimize minnet ve şükranlarımı sunuyorum” ifadelerine yer verdi.

Yorum bırakın