GAZETENİZ 24
Güncel siyaset, ekonomi, spor, eğitim, sağlık, magazin, eğlence, sosyal haber portalınız.

Başhekim Dr. Çimen, Hastane Çalışmalarını Özetledi

Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi Mengücek Gazi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Dr. Orhan Çimen, göreve geldiği günden bu yana hastanede yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi.

21 aylık değişimlerle ilgili olarak yazılı bir açıklama yapan Başhekim Dr. Orhan Çimen; “ Gassal tarafından sadece Cuma Namazı kılınabilen Hastanemiz Mescidi 5 Vakit Namazının kılınabildiği Cami ye dönüştürüldü. Eksik olan Plastik Cerrahi, Nükleer Tıp, Onkoloji Uzmanlarımız göreve başladı. Nükleer Tıp Ünitesi yeni yönetmeliğe göre yeniden düzenlendi. Çocuk oyun alanı hizmete açıldı. Asansör kaplamaları yapıldı. Tüm Yataklı Servis Kapıları yenileri ile değiştirildi, yeniden dizayn edildi. Tüm yataklı servisler boyandı. Tüm petek kaplamaları yenilendi. Bahçe çevre düzenlemesi hayata geçirildi. Tüm mesai arkadaşlarımıza çalıştıkları birimlere özel kıyafet uygulaması başlatıldı ve hayata geçirildi. Poliklinik otomatik kilit sistemi hasta mahremiyeti ve çalışan güvenliği için hayata geçirildi. Elektrik ve su tesisatı başta jeneratör sistemi olmak üzere elden geçirildi.

Obezite merkezi açıldı. Geleneksel ve alternatif tıp birimi açıldı. Merkezi bandrol sistemi kuruldu. Fizik Tedavi Ünitesi yeniden dizayn edilerek yeni yerinde hizmete açıldı. Dializ taşıma araçları yenilendi. Yeni yemekhane hizmete açıldı. Yeni yemek firması ile ihale süreci tamamlandı, çalışan ve hastalarımız için daha kaliteli yemek sunumu hayata geçirildi. Yeni otomatik temizlik araçları temin edildi. Yeni Acil Servis Hizmete açıldı.

Ek hizmet binası hizmete açılarak 250 ek nitelikli yatak halkımızın hizmetine sunuldu. Altı odalı yeni ameliyathane hizmete açılmaya hazır hale getirildi. Dört TDL odalı yeni Doğumhane hizmete açılmaya hazır hale getirildi. Yeni teknoloji Bilgisayarlı Tomografi hizmete açıldı. Hastanemiz hizmete açıldığı günden beri mevcut olmayan Bronkoskopi Ünitesi hizmete açılmaya hazır hale getirildi. 129 sağlık personeli, 115 temizlik personeli, 36 güvenlik personeli, 6 klinik destek personeli kadrolu statüde göreve başladı. Ana ve Ek Binalarımızda hasta ve çalışan güvenliği için file sistemi çekildi. Yeni ultrason cihazları başta olmak üzere sayısız onlarca cihaz envantere kazandırıldı, arızalı olanlar onarıldı. 10 + 10 + 8 = 28 yeni yoğun bakım yatağı hizmete açıldı. Merkezi Kan Alma Ünitesi hayata geçirildi. Mart Ayından itibaren sürdürülen Covid 19 ile mücadele. Memleketin çocuğunun son 21 ayından akılda kalanlar. Başta mesai arkadaşlarım olmak üzere emeği, desteği, katkısı olan herkese sonsuz teşekkürler” ifadelerini kullandı.

Yorum bırakın