GAZETENİZ 24
Güncel siyaset, ekonomi, spor, eğitim, sağlık, magazin, eğlence, sosyal haber portalınız.

Albayrak, “Nakit Ödemektense CAN Kart”

Erzincan Kent İçi Ulaşım Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Albayrak, 2019 yılı değerlendirmesi yaparak vatandaşları ekonomik avantaj sağlayan CAN Kart kullanmaya davet etti.

Konu ile ilgili olarak konuşan Erzincan Kent İçi Ulaşım Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Albayrak; “ 180 çalışanımız ile hizmet ediyoruz. Erzincan halkına. 11 milyon 400 Bin kişi 2019 yılı içerisinde taşımışız. Bunların içinde 65 yaş ve engelli vatandaşlarımızın taşıması konusu da var. Bu da yaklaşık 2 milyon 350 bin kişi gibi bir rakama denk geliyor.

2019 yılı Türkiye de ki ekonomik şartlar olumsuz yönde etkilendi. Sektör olarak bizlerde etkilendik. Geldiğimiz nokta da bu fiyat artışının kaçınılmaz olduğunu görmemiz gerekir. Sürekli maliyet girdilerinin artması etkiliyor. Fiyat artışları da yaklaşık yüzde 10 – 12 gibi artış oldu.  Fiyat artışlarında ki vatandaşlarımızın bütçelerine çok yansımamaları adına CAN Kart kullanmalarını öneriyorum. Fiyatı biraz daha uygun, hem de hizmet noktasında bizim denetim etmemiz tespit etmemiz açısından bize kolaylık da sağlıyor.

2019 yılında ki tarife bilindiği üzere kartlı biniş 2,25 TL, 2,75 lira da nakit ile binişti. 2020 yılı Ocak ayı itibariyle yeni gelen zamlarla birlikte kartlı biniş 2, 60 TL, nakit ile biniş 3,00 lira oldu. Öğrencilere de 25 kuruş bir zam yapıldı. Erzincan Kent İçi Ulaşım Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Albayrak kendileri içinde nakit ödemektense CAN Kart kullanımı biraz daha iktisatlı oluyor” diye konuştu.

Yorum bırakın