GAZETENİZ 24
Güncel siyaset, ekonomi, spor, eğitim, sağlık, magazin, eğlence, sosyal haber portalınız.
29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI

Aksun, “Türkiye Cumhuriyeti 97 Yılı Geride Bırakmıştır”

Erzincan Belediye Başkanı Bekir Aksun, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı münasebetiyle bir kutlama mesajı yayımladı. Başkan Aksun mesajında; “Onurlu yaşamayı kendine şiar edinmiş, bağımsızlığına düşkün aziz Türk Milletinin eseri Türkiye Cumhuriyeti 97 yılı geride bırakmıştır. 29 Ekim 1923; milli egemenliğe beslenen eşsiz sevdanın karar ve hareket noktasıdır.

Cumhuriyetimiz zor şartlarda elde edilmiş bir kazanımdır. Gazi Mustafa Kemal Atatürk liderliğinde ilan edilen Cumhuriyet’imiz, vatan ve millet sevdasının ölmez eseri olarak vücut bulmuş, kutsal vatanımızın geleceğini şekillendirerek milletin gücünü tescillemiştir. Türkiye Cumhuriyeti, bu topraklar üzerinde kirli emelleri olan mihraklara karşı namus mücadelesi, bağımsızlık mücadelesi veren kahraman bir neslin emanetidir. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün;  “Cumhuriyetimiz öyle zannolunduğu gibi zayıf değildir. Cumhuriyet bedava da kazanılmış değildir. Bunu elde etmek için kan döktük. Her tarafta kırmızı kanımızı akıttık. İcabında müesseselerimizi müdafaa için lâzım olanı yapmağa hazırız” sözlerinde ifade ettiği gibi bu şaheser kolay kazanılmadı. Onu korumak, kollamak, yaşatmak için gerekirse kanımızı son damlasına kadar feda edecek, Türkiye Cumhuriyeti’ni gelecek nesillerimize daha güçlü bir şekilde teslim edeceğiz.

Bizi aydınlık geleceğimize taşıyan bu inançla, Cumhuriyetimizin 97. kuruluş yıldönümünü ve 29 Ekim Cumhuriyet Bayramımızı kutluyor, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere bütün silah arkadaşlarını; büyük Türk milleti için canlarını seve seve feda eden aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi şükran ve minnet duygularımla anıyorum” ifadelerini kullandı.

Yorum bırakın