GAZETENİZ 24
Güncel siyaset, ekonomi, spor, eğitim, sağlık, magazin, eğlence, sosyal haber portalınız.

Aksun, “Sağlıklı Yarınlara Kavuşacağız”

Erzincan Belediye Başkanı Bekir Aksun, bir mesaj yayımlayarak Ramazan Bayramını kutladı. Başkan Aksun mesajında; “ Korona virüs salgını dolayısıyla yaşadığımız sıkıntılı günlerin ardından özlemle beklediğimiz bayram günlerine buruk bir ruh haliyle de olsa ulaşmış bulunuyoruz. Bu zamana kadar milletçe gösterdiğimiz çabayla büyük yol kat ettik.

Virüsün kısa sürede etkisini yitirmesi için sosyal izolasyon hayati önem taşıyor. Arefe günü ve üç günlük bayram süresince sabrederek ve kurallara riayet ederek salgına son darbeyi vurup normal düzenimize, sevdiklerimize ve sağlıklı yarınlara kavuşacağız. Bayram; buluşmanın, beraberliğin ve barışmanın öğütlendiği; dargınlığın, küslüğün ve ayrı düşmenin yerildiği mukaddes bir dönemin adıdır. Bu bayram büyüklerimizin ellerini küçüklerimizin gözlerini öpemeyeceğiz ama evde kaldığımız kadar, kurallara uyduğumuz kadar da kendimizi, sevdiklerimizi, milletimizi korumuş olacağız.

Dileğim en kısa sürede bu illetten kurtulmuş bir Türkiye’ye kavuşmak; parklarda, sokaklarda cıvıl cıvıl çocuk seslerini tekrar duymak. Bu duygu ve düşüncelerle Erzincan’lı hemşehrilerim başta olmak üzere tüm İslam aleminin Ramazan Bayramını kutlar sağlıklı, mutlu yarınlar dilerim. Saygı ve sevgilerimle” ifadelerini kullandı.

 

Yorum bırakın